2. kolo
Igralište Josip Pepi Uravić.
Gledatelja: 150

Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Brdar (6), 2:0 Gibičar (16), 2:1 Bartolić (17), 2:2 Bartolić (22), 3:2 Brdar
(32), 4:2 Kurolt (47), 5:2 Brdar (81)

Žuti kartoni: Totić, Malinić, Rošić (Krk), Štimac, Posarić (Ponikve)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Mijić (46 Josipović), Golić (80 Majačić),
Brdar, Frančišković, Malinić, Gibičar (84 Rošić)

PONIKVE: Orlović, Živković, Čukelj, Štimac, Bartolić, Azizi, Posarić (46 Zubčić),
Miklečić, Katić, Brkić (46 Berić), Kopun (58 Gusković)

Nogometaši Krka ostvarili su još jednu uvjerljivu domaću pobjedu.Nakon 'petarde' protiv Zagreba, momčad Tomislava Lopca postignula je pet pogodaka protiv močadi Ponikve. Gosti
su puno bolje izgledali od igrača Zagreba, koji su na Krku poraženi u prvom kolu sa visokih 5:0.
Već u prvoj minuti zicer Kurolta i najava golijade, vratar Orlović uspio je jedva jedvice loptu skrenuti u korner.Igrala se 9. minuta kada je mladi Gibičar ispremješao na lijevom krilu
dvojicu obrambenih igrača, nesebično poslužio Brdara kojem nije bilo teško zatresti mrežu za 1:0.Deset minuta kasnije asistent prvog gola postiže zgoditak plasiravši loptu u kut nemoćnog
vratara gostiju za vodstvo od 2:0.Minutu kasnije gosti preko Bartolića smanjuju na 2:1, koji je iskoristio nesporazum u obrambenim linijama domaćina.U 22. minuti novi šok za Krčane i
izjednačenje rezultata opet u režiji Bartolovića, koji je iskoristio let u prazno Berkovića i glavom zatresao mrežu. Slijede prilike Totića i Kurolta, koji zamalo promašuju vrata
Orlovića. Visoko ubačena lopta u šesnaesterac gostiju na glavu Cona završava asistencijom za Brdara koji u padu poluvolejem gađa za 3:2 na kraju vrlo sadržajnih 46 minuta prvog dijela.
Odmah na početku drugog dijela još jedan u nizu bjegova mladog Gibičara po lijevom boku i pravovremena asistencija za Kurolta koji rutinski gađa za 4:2.U 78. minuti najbolji strijelac
Krka Brdar udarcem sa 20 metara gađa stativu da bi u 81. minuti nakon još jedne asistencije igrača utakmice Gibičara postigao i svoj drugi hat-trik u prva dva kola.
Inače, utakmica je kasnila 15 minuta, jer su gosti zakasnili zbog kvara na autobusu. (Ž.Dminić)

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.