Strijelci: 0:1 Brdar (30), 0:2 Gibičar (69)

Žuti kartoni: Perković, Užila (Jadran), Totić, Zec (Krk)

JADRAN-POREČ: Pavlić, Ilić, Užila, Kepčija, Romić, Sumić, Maružin, Videkić, Valenta, Radman (63 Tikas, 73 Tomić), Perković (57 Dujanić)

KRK: Berković, Con, Kurolt (60 Zec), Čuturilo, Totić, Mijić (46 Josipović), Golić, Brdar (75 Alilović), Frančišković, Malinić, Gibičar

Tvrda utakmica u Poreču sa kvalitetnim i jakim protivnikom s kojim nogometaši Krka imaju negativan skor, kada se gledaju gostovanja. Već od prve minute domaćin je ušao u utakmicu sa jedinim ciljem a to je osvajanje tri boda protiv lidera Nk Krka. Vodila se žustra borba naročiti na sredini terena, međutim sva nastojanja Porečana završavala su u dobro postavljenoj obrani Krčana ili u naručju sigurnog vratara Berkovića.

U 27 minuti utakmice jedan prodor napadača domaćih Kepčije, ulazak istog u šesnaesterac Krka i teatralni pad, sudac Čulina iz Zagreba okaraktezirao je prekršajem i dosudio najstrožu kaznu. Isti napadač uzima loptu i izvodi kazneni udarac ali Berković ga čita te čuva i dalje nulu, ali ne zadugo. Već u slijedećem napadu svojih suigrača dosuđen je slobodni udarac na tridesetak metara od gola domaćina, slijedi uvježbana akcija Frančišković – Brdar a najbolji strijelac lige i Krka pogađa same rašlje nemoćnog vratara Pavlića za vodstvo od 0:1.
U drugom dijelu domaćin još više povisuje tempo i nastoji izjednačiti rezultat dok nogometaši Krka pametno čekaju na svojoj polovini i brzim kontrama ugrožavaju protivnički gol. U 68 minuti Brdar je opet u akciji ali njegov udarac u zadnji tren blokira stoper Porečana Stefan, da bi u 69 minuti opet nakon prekida i centaršuta kapetana Čuturila u šesnaesterac domaćina najprisebniji bio mladi Gibičar i po drugi put poslao loptu iza leđa vratara Pavlića za velikih 0:2. Domaćin i dalje ne staje te svim snagama nastoji doći do pogotka koji bi im još više dao krila u eventualnom povoljnijem krajnjem rezultatu, no granitna obrana Krčana na čelu s vratarom Berkovićem osujetila je svaku namjeru napadača Porečana te na kraju zasluženo odnijeli sva tri boda iz Poreča. Nogometaši Krka slijedeću prvenstvenu utakmicu igraju u nedjelju sa ekipom Španskog u Zagrebu. Utakmica je to 6. a ne 5. kola a dogovorena je ranije zbog igranja Krka u šesnaestini finala kupa Hrvatske sa Cibaliom jer se prvenstvena i Kup utakmica po rasporedu nadležnih morala igrati istog dana. Pogodovalo je to što amaterska reprezentacija Hrvatske koja je sačinjena od igrača treće lige Zagrebačke županije igra svoju natjecateljsku utakmicu, te zbog toga slijedi prvenstvena pauza. Na zamolbu NK Krk, nadležni u Nk Špansko prihvatili su raniji termin odigravanja utakmice. Potom slijedi vrlo gust raspored, već u srijedu 19.09. igra se Županijski kup u Kraljevici sa istoimenim protivnikom a prvenstvo se nastavlja u subotu 22. 09. domaćom utakmicom sa Kurilovcem da bi potom u utorak ili srijedu uslijedilo šesaestina finala Kup-a Hrvatske sa Cibaliom iz Vinkovaca, naravno u Krku.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.