Strijelci: 0:1 Gibičar (30), 0:2 Josipović (52), 1:2 Ljubičić (56-11m)

Žuti kartoni: Stanić (Špansko), Zec, Malinić, Berković, Con, Frančišković, Golić (Krk)

ŠPANSKO: Šostik, Radovac, Tuđen (59 Stanić), Guliš, Ljubičić, Lerotić, Mikulec (84 Pranjić-Kaurin), Derwich (79 Bajan), Lovrić, Kosorčić, Knez

KRK: Berković, Con, Čuurilo, Totić, Majačić (46 Alilović), Josipović, Gibičar (90 Rošić), Zec (77 Mijić), Golić, Frančišković, Malinić

Teška utakmica na gostovanju u Zagrebu gdje su nogometaši Krka uspjeli pobjediti domaćina a i sudačku četvorku koja je obilato bila na strani Španskog te je u jednoj mirnoj utakmici bez pogibeljnih startova glavni sudac Ješić iz Siska, pokazao čak 6 žutih kartona Krčanima a samo jedan domaćinima.

Od prve minute igrači Krka zagospodarili su dobro pripremljenim ali neravnim i tvrdim terenom na Sportskom centru Špansko, međutim domaćin ni kriv ni dužan dolazi do prigode u 12 minuti utakmice nakon početničke pogreške mladog Gibičara, međutim vratar Berković sigurnom intervencijom spašava svoja vrata. Bio je to jedini udarac domaćih igrača u okvir gola u prvom dijelu utakmice dok su gosti nastavili pritiskati zadnju liniju Zagrepčana te je ta agresivnost urodila plodom u 30 minuti utakmice pogotkom Gibičara sa ruba šesnaesterca . Moglo se na odmor i sa većom prednosti ali Josipović u posljednjoj minuti poluvremena sa pet metara puca u vratara Španskog Šostika.

Početkom drugog djela mlada ekipa domaćina pokušava svim silama doći do pogotka a u tom naletu otvorio se prostor za brze kontre Krčana te je tako u 52 minuti utakmice Gibičar nakon lijepog prodora po lijevoj strani asistirao na petercu za Josipovića i vodstvo od 0:2. Četiri minute kasnije domaćin smanjuje vodstvo Krka uz pomoć suca koji je jedan duel vratara Berkovića i napadača Lovrića u petercu okarektizirao kao prekršaj i pokazao na bijelu točku iako je krčki vratar prije teatralnog pada napadača Španskog imao loptu u svojim rukama. Ljubičić je pogodio za 1:2. Igrači Krka i dalje nastavljaju sa svojom igrom i dominacijom naročito u obrambenim zadacima gdje su stoperski par  Con – Totić kao i vratar Berković bili nerješiva enigma za Zagrebačke napadače. Do kraja utakmice nogometaši Krka ne iskorištavaju tri dobre prilike za povećanje vodstva a najzrelija je bila ona Josipovićeva u 90 minuti utakmice kada je isti pogodio stativu.

Peta je to uzastopna pobjeda Krčana i naravno maksimalan broj bodova, pred gust raspored koji slijedi. Već prekosutra u Kraljevici s početkom u 16,30 sati igra se 3. Kolo Kupa NSPGŽ-e sa istoimeni protivnikom. U subote u goste dolazi ekipa Kurilovca u redovnom prvenstvenom kolu a onda u srijedu 26.09 utakmica šesnaestine finala Kupa Hrvatske u goste na Sportski centar u gradu Krku dolazi ekipa Cibalije iz Vinkovaca.

Sutra svoje kup utakmice tu u Krku igraju pioniri i juniori a protivnici su ekipe Vihora i Vinodola. Utakmice započinju s početkom u 15,00 sati.

Od omladinskih selekcija kluba svoju su prvenstvenu utakmicu odigrali samo stariji pioniri i to u gostima kod Grbci u Rijeci te su poraženi sa 3:1. Pogodak za Krčane postigao je Matija Badurina. Na zahtjev domaćina utakmica mlađih pionira je odgođena do daljnjega. Kadeti i juniori također su odgodili svoje utakmice sa Uljanikom u Puli dok ekipe morčića startaju sa svojim utakmicama slijedećeg vikenda.

Nogometaši OŠK-a i dalje su neporaženi u svom natjecanju, ovaj put vratili su se sa teškog gostovanja u Dragi sa bodom. U posljednjim minutama utakmice napadač Omišljana Jozić je izjednačio na 1:1.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.