10. kolo
SRC Grana Klaka.
Gledatelja: 150

Sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina)

Strijelci: 1:0 Marton (9), 2:0 Mudražija (18), 3:0 Mudražija (26), 3:1 Josipović (52), 4:1 Kahrimanović (52), 4:2 Kurolt (56), 4:3 Josipović (69-11m), 5:3 Hodak (79)

Žuti kartoni: Kahrimović, Šugić (Dubrava), Golić, Zec (Krk)

DUBRAVA: Šolčić, Čopec, Cindrić, Marton, Gunjača, Mudražija, Šugić, Kahrimanović (75 Adžić), Džaferović, Rebernjak, Kovačević (67 Hodak)

KRK: Berković, Rošić, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (32 Mijić, 75 Alilović), Zec, Golik, Brdar (46 Josipović), Frančišković, Malinić

Utakmica u kojoj su se u prvih trideset minuta igrači Krka proveli kao bosi po trnju. Umjetna podloga učinila je svoje i dok su se snašli i počeli igrati na semaforu je već stajalo 3: 0 za domaćina. Nogometaši Dubrave krenuli od početka svim silama koristeći prednost treniranja i igranja na umjetnoj travi te već u 9 minuti utakmice poveo preko svog napadača Martona koji je zatresao mrežu Krka iz blizine. U 14 minuti  već je na semaforu je stajalo 2:0 a gol je postigao Mudražija glavom sa visine jedanaesterca. Golijada domaćina i vodstvo od 3: 0 u prvom dijelu zaključena je u 25 minuti utakmice a strijelac je bio isti igrač drugog zgoditka. U 38 minuti bilježimo i prvu opasnu situaciju pred vratima Dubrave ali lopta upućena glavom od Totića, nakon izvedenog kornera, završila je umalo iznad vratnice. Tri minute kasnije i Frančišković je mogao u šesnaestercu domaćina nešto više napraviti no njegov udarac prema golu bio je traljav i vratar Dubrave bez problema ga je neutralizirao. Bila je to najava buđenja i privikavanja na podlogu igrača Krka no zaostatak nakon prvih 45 min. bio je velik.

U drugi dio igrači Krka ulaze sigurnije i agresivnije pokazujući mnogobrojnoj publici zašto su na vrhu tabele 3. HNL – zapad. Nakon pet minuta igre mreža domaćina se zatresla nakon oštrog i preciznog udarca Frančiškovića sa ruba šesnaesterca, ali jedna neopreznost u zadnjoj liniji Krka u slijedećem napadu domaćina dovela je rezultat ponovno na tri razlike u njihovu korist. Nogometaši Krka ne posustaju uvidjevši da mogu još jače pritisnuti protivnika i postići još koji zgoditak. To se i desilo u 60 minuti utakmice kada je Kurolt zatresao mrežu protivnika nakon solo prodora Totića. U 69 minuti Kurolt ulazi u 16 metara Dubrave te biva oboren sa leđa a sucu Fotivecu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na 11 m. Siguran egzekutor bio je Josipović za smanjenje rezultata na 4:3. Nakon trećeg postignutog  zgoditka Krka domaćin je bio u panici a gost je krenuo svim silama po izjednačenje. U 72 minuti akcija u tri poteza i zicer Krka. Vratar Berković je precizno ispucao loptu do Kurolta, ovaj iz prve zavrnuo na Josipovića koji se našao sam ispred vratara domaćina Šolčića, opalio je volej iz prve ali lopta je koji centimetar prohujala kraj vratnice uz uzdah cijelog gledateljstva. Dvije minute kasnije nije se ogalsila zviždaljka glavnog suca nako očitog prekršaja u kaznenom prostoru domaćina nad napadačem Krka Zecom da bi u 79 minuti ipak domaćin došao do petog pogotka kada su igrači Krka krenuli na sve ili ništa.

Slijedeću utakmicu nogometaši Krka igraju sutra 16. 10 na Cresu protiv istoimenog protivnika u 4. kolu KUP-a NSPGŽ. Početak utakmice je u 15,30 sati, a redovno prvenstveno kolo je u subotu a u goste dilazi ekipa Novigrada.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.