1. kolo - 3.HNL Zapad
Suci: Jeleč, Sokolić, Gamilec, Jurinić

Igralište: Kustošija – Zagreb
Gledatelja: 200

Strijelci: 0:1 Čuturilo u 5 min. sa 11m, 0:2 Nemetz u 73 min, 1:2 Mihelčić u 77 min, 1:3 Kovačević u 85 min.

Nk '' Kustošija '': Đurđek, Pavliš, Cindrić ( od 46 ' Horvat T. ), Horvat, Šušković ( od 59' Meštrović ), Deak, Močilac, Borac ( od 46 ' Nimac ), Vragolović, Lovrić, Mihelčić.
Nk '' Krk '': Berković, Kovačević, Čuturilo, Nenadić ( od 64 ' Turčić ), Fumić , Totić, Pejanović, Kurolt, Dragović ( od 71 ' Jurasić ), Vidas ( od 66 min ' Florian Fumić ), Nemetz.

Odlično otvaranje sezone, pobjeda u KUP-u i plasman u šesnaestinu finala gdje ćemo kao domaćin 21. rujna dočekati prvoligaša iz Zagreba ekipu Lokomotive i gostujuća pobjeda u 1. kolu natjecanja u  HNL – zapad kod vrlo dobre ekipe Kustošije iz Zagreba.
Zagrebački portali raspisali su se prije početka prvenstva o favoritima natjecanja u predstojećim prvenstvenim okršajima jesenjeg dijela prvenstva u  HNL – zapad a među u te pritajene favorite uvrstili su i ekipu Kustošije, novajliju u ligi. Igrači Krka došli su u Zagreb svjesni svojih mogućnosti i kvalitete iako oslabljeni ne igranjem iskusnog stopera Marina Cona ( nisu još stigli papiri za registraciju iz Omana ) i bolesnog napadača Josipa Zeca. Odmah od prve minute pokazali su domaćinu da su na ovo gostovanje došli po sva tri boda.

Već u petoj minuti sijevnula je kontra po lijevoj strani, Čuturilo oštro centrira prema svojim napadačima a branič domaćina igra u svom šesnaestercu rukom i sudac Jeleč opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je i tvorac dosuđene najstrože kazne za vodstvo od 0:1. Domaćin pokušava doći do golmana Berkovića dugim loptama preko svog najboljeg pojedinca Lovrića ali iskusni Kurolt uspješno zatvara bok i onemogućuje bilo kakvo iznenađenje. U 25 minuti dosuđen je slobodni udarac za Krk sa neki 25 metara od gola domaćina. Loptu preko živog zida upućuje Kurolt a ona zamalo završava kraj lijeve vratnice u gol aut. Deset minuta kasnije prva prilika za Zagrepčane nakon udarca iz kuta najviši u skoku bio je Pavliš a dobar udarac glavom zamalo je fijuknuo iznad grede. U slijedećoj kontri sudac nije reagirao na još jedno očito igranje rukom domaćeg igrača u svom šesnaestercu, smatrajući da bi dva dosuđena jedanaesterca bila previše.Nakon jednog previda linijskog suca ne suđenjem zaleđa, napadač Kustošije Horvat  izbio je sam pred Berkovića ali najbolji golman lige čita njegov udarac i brani. Lopta se ponovno odbija do istog napadača a vratar Krka baca u očaj devetku domaćina obranivši ponovno njegov udarac. Već u slijedećem napadu i na samoj završnici prvog dijela mogli su nogometaši Krka povesti sa 0:2 i otići na nedostižnu prednost. Preko desnog boka prošao  je igrač utakmice Pejanović kao brzi vlak kraj svoga čuvara, centrirao do usamljenog Dragovića koji puca iz prve, no iskusni vratar domaćina Đurđek izvrsno inervenira i odbija loptu do središnjeg veznjaka Krka Čuturila čiji udarac iz praznog gola sa same crte izbija u polje Pavliš.

Na početku drugog dijela trener domaćina Renato Jurčec izvršio je dvije izmjene pojačavši svoj napad ali i time prihvatio veći rizik od ubojitih Krčkih kontri. U 60 minuti prva prilika i to za agilnije domaćine no Berković opet brani udarac napadača Lovrića sa desne strane. Nervoza se uvukla u redove igrača Kustošije svakim daljnjim tijekom utakmice, a još jedan hladan tuš po izuzetno sparnom vremenu stigao je u 73 minuti utakmice kada nakon dosuđenog slobodnog udarca na liniji šesnaestetrca, slijedom prekršaja nad Fumićem lopta biva ubačena na Nemetza koji glavom gađa gol i natjerava Đurđeka da po drugi put vadi loptu iz mreže. Neopreznost u obrani Krka i smanjenje rezultata na 1:2 dala je vjetar u leđa domaćinu no sve njihove nade pokopao je iskusni Kovačević preciznim i neobranjivim udarcem sa dvadesetak metara za konačnih 1:3. Mogli su Krčani do kraja utakmice i povećati svoje vodstvo ali sreća je u dva navrata bila na strani igrača Kustošije.

Vrlo značajna pobjeda na otvaranju sezone i najava derbija sa ekipom Segeste iduću subotu na Sportskom centru u Krku, a godili su i komplimenti objektivne Zagrebačke publike nakon završetka utakmice.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.