KRK - SEGESTA 4:0

2. kolo - 3.HNL Zapad
Stadion "Josip Uravić Pepi". Gledatelja: 150
Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (52), 2:0 Pejanović (56), 3:0 Josipović (67), 4:0 Josipović (73)

Žuti kartoni: Pejanović, Dragović, Vidas (Krk), Ivičić, Barišić, Vranić (Segesta)

NK KRK: Berković, Kovačević, Nenadić, Dragović (65 Josipović), Čuturilo (70 Turčić), Fumić, Totić, Pejanović, Kurolt, Zec (56 Vidas), Nemetz.
HNK SEGESTA: Korica, Balen, Golić, Barišić, Dianežević (56 Abazi), Ivičić, Alapić (70 Poljak), Filipović, Vranić (79 Grgić), Šipuš, Gajdek.

Briljantnom igrom u drugih 45 minuta nogometaši Krka jednostavno su razbili goste iz Siska, koji su na kraju mogli doživjeti identičan poraz kao protiv (1:8) reprezentacije prije par dana.

Krčani su ušli u utakmicu u grču i velikim respektom prema bivšem drugoligašu. Kako je utakmice odmicala sve je više do izražaja dolazila bolja fizička sprema bodula, ali i tehnička superiornost naročito na sredini terena Prvu priliku u 10. minuti imaju gosti, kada se Ivičić ubacio iza leđa stopera Krka, ali njegovu povratnu loptu u šesnaestercu presjeca Kovačević i tako spašava svoju ekipu od početnog minusa.Segesta ne posustaje i pokušava svim silama doći do početne prednosti ali u nekoliko navrata sijevaju opasne kontre domaćina tako da najprije Dragović, dobro uposlen od Zeca, izbija sam iskosa pred Koricu no lopta zamalo prolazi kraj desne stative u korner. U 32. minuti Nemetz nakon kornera puca glavom nekoliko centimetara iznad grede da bi igrač utakmice Pejanović četiri minute kasnije iz voleja sa nekih 25 metara pogodio spoj grede i vratnice.U 40. minuti nerješiva enigma za goste Pejanović bježi po desnom boku, idealno centrira, a loptu krajnjim naporom izbacuje Golić iz svog peterca. Minutu kasnije i mlađi Fumić isprobava svoj udarac te zamalo gađa okvir i dobiva zasluženi pljesak tribina. U zadnjoj minuti filigransko proigravanje Čuturila do Zeca koji iz prve volejem natjerava vratara Segeste da se dobro ispruži.

Na početku drugog dijela Kurolt najavljuje sa svoja dva prodora totalnu ofenzivu i opsadu gola gostiju, a u 42. minuti Čuturilo se našao u pravoj poziciji i nakon nabačaja Totića, glavom iz blizine dovodi svoju ekipu u zasluženo vodstvo od 1:0. Radost na tribinama nije se ni stišala, a strijelac prvog zgoditka petom upošljava Pejanovića koji gađa bliži kut za 2:0.
Gosti se pokušavaju vratiti i parirati razigranom domaćinu, ali Krčani ne posustaju i presingom melju protivnika, a nakon jedne oduzete lopte tek ušlog Vidasa, Josipović iz blizine gađa za 3:0.Isti igrač poentira i u 73. minuti u školski izvedenoj akciji, koja je potekla od vratara Berkovića, čiji ubačaj prima sveprisutni Pejanović sjurivši se kao brzi vlak po desnom boku, te gađa Josipovića za konačnih 4:0.Do kraja utakmice grogirani protivnik mogao je završiti sa još toliko golova u mreži, ali sreća i nespretnost napadača u samoj završnici spašavaju Sisčane od potpunog potonuća.

Dobra najava pred predstojeću utakmicu u srijedu sa Vinogradarom u Mladini gdje će Krčani biti još jači za iskusnog Cona.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.