Strijelci: 1:0 Štulec (31), 1:1 Totić (60)

Žuti kartoni: Dalić, Ristovski, Mišura (Vinogradar), Kovačević, Zec, Pejanović, Josipović (Krk)
Crveni karton: Totić (72, drugi žuti karton)

VINOGRADAR: Bašić, L. Šćrbec, Jevtić, Dalić, Ibriks (64 Miloš), Štulec, Mišura, Špehar (46 Ristovski), Poljak, Prša (46 F. Šćrbec), Ljubojević
KRK: Berković, Con, Nenadić, Kovačević, Totić, Fi. Fumić, Čuturilo, Malinić (69 Nemetz), Zec (46 Fl. Fumić), Pejanović (59 Dragović), Josipović.

U derbiju kola nogometaši Krka sa teškog gostovanja u Mladini donose bod iako su centimetri falili da se na Boduliju donese pun plijen.

Na početku utakmice ispitivanje snaga i najava velike borbe. I jedna i druga ekipa nisu previše riskirale, pokušavajući dugim loptama uhvatiti protivničke stopere na spavanju i iskoristiti moguću grešku igrača obrane. Prva prilika za domaće u 31 minuti i zgoditak Štuleka iz sumnjive pozicije, nakon dobrog udarca glavom Ljubojevića i stative lopta se odbija do usamljenog napadača Vinogradara koji trese mrežu, uz proteste Krčana koji su reklamirali zaleđe. Nogometaši Krka mogli su do izjednačenja u posljednjoj minuti ali Kovačević neometan puca preko gola sa ruba šesnaesterca.

U drugom dijelu ubačaj gostiju u višu brzinu i stopostotna prilika Čuturila nakon lijepe akcije cijelog napadačkog reda no jako upućena lopta sa desetak metara završava visoko preko gola.

Sedam minuta kasnije identična situacija opet ispred gola domaćina a ovaj put u glavnoj ulozi Kovačević koji puca u dobro postavljenog vratara Bašića. Bila je to najava zgoditka u mreži Vinogradara.  U slijedećoj akciji nakon dosuđenog slobodnog udarca sa lijeve strane, Fumić gađa u glavu Totića čiji udarac završava iza leđa nemoćnog domaćeg vratara za izjednačenje 1:1. Igrači Krka u punom su naletu pa domaćin svim silama pokušava i uz obilatu pomoć sudačke trojke zaustaviti goropadne bodule , kako nazivaju nogometaše Krka zagrebački portali. To im i uspijeva nakon dodijele drugog žutog kartona strijelcu izjednačujućeg pogotka Totića nakon jednog bezazlenog odgurivanja protivničkog igrača. Nogometaši Krka i sa igračem manje ne koriste priliku utakmice kada iz prekida biva upućena lopta od Fumića na glavu Nenadića te kada su svi vidjeli loptu u golu, ispriječila se stativa i domaćin je mogao odahnuti. Pritisak Vinogradara do kraja utakmice bio je bez nekih većih prilika da bi u devedesetoj minuti Čuturilo iz slobodnog udarca pogodio stativu i opet unio strah u kosti igračima i domaćim navijačima.

Lijepa, dobra i žustra utakmica u Mladini gdje su obadvije ekipe najavile borbu za najviše postolje u III HNL – zapad. Najslabiji akteri utakmice bila je sudačka četvorka na čelu sa glavnim sucem Igorom Rajkom iz Poreča koji su svojim odlukama obilato pomagali domaćina i time izravno sudjelovali u kreiranju krajnjeg rezultata.

U subotu sa početkom u 17,00 sati nogometaši Krka na svojem igralištu dočekuju ekipu HAŠK-a iz Zagreba.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.