6. kolo - 3.HNL Zapad
Stadion: Josip Uravić Pepi.
Gledatelja: 150
Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Miličević (14), 1:1 Kovačević (59-11m), 1:2 Mislimi (61), 2:2 Pejanović (73)

Žuti kartoni: Josipović, Con, Nenadić, Kovačević (Opatija), Šimunić, Slatina, Vlatković, Jelić (Trnje).
Crveni karton: Ribić (90, drugi žuti karton)

KRK: Berković, Kovačević, Fl. Fumić (46 Pejanović), Con, Turčić (63 Nenadić), Fi. Fumić, Totić (46 Dragović), Kurolt, Josipović, Nemetz, Malinić.
TRNJE: Spudić, Mandić (79 Poldrugač), Lončar, Slatina, Šimunić (84 Herek), Žugaj, Ribić, Miličević, Mislimi, Vlak (60 Jelić), Vlatković.

Pravi derbi, pun uzbuđenja, bez kalkulacija sa jedne i druge strane i na kraju najrealnije, podjela bodova. Gosti mogu žaliti za neiskorištenim jedanaestercem, a domaćin za nekoliko zicera koje nisu iskoristili, prvenstveno preko Josipovića.

Počelo je prilikom za domaćine u 5 minuti nakon lijepe dijagonale Turčića na Josipovića i krivo štopanje potonjeg te prilika za vodstvo odlazi u nepovrat.U 14. minuti sijevnula je ubojita kontra gostiju po desnoj strani zavrnuta lopta u sredinu na Mičevića koji glavom pogađa za 0:1.Sedam minuta kasnije jedan duel u kaznenom prostoru Krka, sudac utakmice Antunović okarakterizirao je kao prekršaj Kurolta nad napadačem gostiju te pokazao na bijelu točku uz proteste domaćih igrača.Lončarev udarac sa 11 metara čita najbolji golman lige Berković, te atraktivno brani i mami aplauz sa tribina. Obranjeni udarac sa bijele točke daje vjetar u leđa domaćinu te se redaju prilike, najprije Kurolta te Josipovića i na kraju Florijana Fumića da bi nakon silnih promašaja gosti pogodili stativu nakon centaršuta Vlatkovića i prelaska lopte preko noge istom napadaču.

U drugom dijelu nastavlja se otvorena bitka i napočetku Trnjani ne koriste jedan na jedan dva puta promašivši nemoguće.Kazna stiže u vidu dosuđenog jedanaesterca nad Dragovićem, kada isti igrač biva oboren u šesnaestercu gostiju u mat poziciji. Siguran egzekutor bio je Kovačević za 1:1.U sljedećoj akciji i kontri gostiju biva izbačena cijela obrana, a brzonogom Mislimu nije bilo teško savladati Berkovića za ponovnu rezultatsku prednost - 1:2. Slijede prilike Kovačevića te Dragovića kao uvertira izjednačenja rezultata u 73. minuti utakmice, kada iskosa iz blizine Pejanović para mrežu za konačnih 2:2.
Momčad Krka s nekoliko rekovalescenata, bez Čuturila i Zeca, potrošena nakon utakmice šesnaestine finala kupa protiv Lokomotive osvojila je bod protiv jedne od najboljih ekipa u 3. HNL.

Bod velik kao kuća uzimajući u obzir navedeno.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.