19. kolo - 3. HNL zapad
Stadion Pešćenica.
Gledatelja: 150
Sudac: Silvija Makar (Petrovsko)

Strijelci: 0:1 Čuturilo (21), 1:1 Zelenika (45+1-11m), Fl. Fumić 1:2 (51), 1:3 Fl. Fumić (55), 1:4 Brdar (83)

Žuti kartoni: Ivezić (HAŠK), Kovačević, Nenadić, Vidas, Fi. Fumić (Krk)

HAŠK: Jelavić, Barišić, Mlakić, Šugić, Ivezić, Mijoč, Zelenika, Brlečić, Krajačić (55 Mudražija), Cho, Mraković (66 Martinović)
KRK: Berković, Kurolt, Nemetz, Nenadić, Vidas, Djevelekaj, Kovačević (68 Brdar), Čuturilo (85 Turčić), Fi. Fumić, Fl. Fumić, Josipović (76 Ismaili)

Već u prvih pola sata nogometaši Krka mogli su riješiti sve dvojbe oko pobjednika , no jedino je u petoj minuti bio priseban Josipović na dodavanje Fl. Fumića i glavom iz neposredne blizine svladao nemoćnog vratara domaćina za vodstvo od 0:1. U trećoj minuti Fumić prima loptu u idealnoj poziciji no njegov traljav udarac nije bio problem za vratara Jelavića. Slijedi akcija domaće ekipe dobar udarac napadača Zelenike ali sveprisutni Kurolt u zadnji čas izbija loptu u polje. Igrala se petnaesta minuta utakmice i dosuđen je korner za Krk, Fumić gađa u glavu idealno postavljenog svog stopera Nenadića a isti loše zahvaća loptu i zicer odlazi u nepovrat. Domaćin tehnički dotjeranom igrom pokušava probiti vrlo sigurnu obranu gostiju dok se Krčani više oslanjaju na brze kontre. Zadnjih petnaestak minuta prvog dijela igralo se bez nekih izrazitih prilika ali vrlo živo i nadasve korektno s obje strane. U sučevoj nadnoknadi prodor napadača Brlečića po lijevoj strani, olako je prošao dva igrača Krka, Berković odbija loptu na visinu jedanaesterca ali samo do Zelenike koji puca prema golu, na putu do mreže ispriječio se Nenadić kojeg lopta pogađa u rame ali za sutkinju Makar bila je to najstroža kazna. Protesti nekolicine igrača gostiju nisu uvaženi i na odmor se otišlo poravnatim rezultatom od 1:1.

U drugi dio nogometaši Krka ulaze agresivnije i odlučnije vidjevši da su bolja ekipa od domaćina. U 51 min. utakmice u kontri je proigran Kurolt koji se sjurio
po boku u šesnaesterac domaćina, odapeo po lopti i pogodio gredu ali se srećom odbila do dobro postavljenog Fl. Fumića, kojem nije bilo teško pogoditi nezaštićeni dio mreže vratara Jelavića za vodstvo od 1:2. Veselje igrača Krka i njihovih navijača na tribini nije se ni stišalo kada je u idućoj akciji usljedilo novo. Agilni Josipović oslobodio se svoj čuvara na lijevoj strani, idealno uposlivši igrača utakmice Fl. Fumića koji opet ne griješi i postiže svoj drugi a za ekipu Krka i treći zgoditak za već nedostižnih 1:3. Igrači HAŠK-a potom sve daju u napad, ne bi li smanjili rezultat i eventualno došli do boda. Takva njihova igra ostavila je dosta prostora brzim igračima gostiju te u 60 minuti Josipović promašuje u idealnoj poziciji, propustivši postignuti svoj drugi zgoditak na utakmici. U 80 minuti Vidas sa gol crte glavom izbija loptu u polje spriječivši smanjenje rezultata sa strane domaćina a u slijedećoj kontri, kapetan Čuturilo
idealno dugom loptom upošljava Brdara, koji se našao oči u oči s domaćim vratarem. Iskusni napadač Krka nije propustio svoju prigodu te rutinski gađa za visoku pobjedu Krčana od 1:4.    .
U utorak 28. 03. Nogometaši Krka putuju u Crikvenicu na noge istoimenoj ekipi, odigrati polufinale županijskog KUP-a. Utakmica na gradskom stadionu počinje u 17,00 sati. Iduću subotu 01. travnja u redovnom 20. kolu u goste nogometašima Krka dolazi ekipa Dugog Sela.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.