3. HNL Zapad - sezona 2016./2017.

KRK - OPATIJA 2:2

25. kolo - 3. HNL Zapad

Sudac: Mateo Krešić (Samobor)
Strijelci: 1:0 Kurolt (20), 2:0 Čuturilo (38), 2:1 Matovina (55), 2:2 Lazić (70)

Žuti kartoni: Kovačević, Con (Krk), Lucić (Opatija)

KRK: Berković, Kurolt, Con, Nenadić, Vidas (81 Fi. Fumić), Kovačević, Turčić (65 Djevelekaj), Malinić, Čuturilo, Fl. Fumić (75 Ismaili), Josipović
OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Dadić, Kolić, Lucić, Kovačević (46 Furijan)I, Krešić, Šolić, Mance (69 Radomir), Bogolin (46 Lazić), Matovina

Derbi 25. kola završio je podjelom bodova gdje je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme, iako je domaćin prema broju prilika bio bliže pobjedi.
U 14. minuti utakmice krčki Kovačević je nagovjestio promjenu rezultata u svoju korist pogodivši gredu nakon pasa Vidasa.
Dvije minute kasnije urodio je plodom pritisak krčkih nogometaša matom u tri poteza.
Egzekutor Kurolt kao metak uletio je u peterac gostiju zakucavši glavom idelno upućenu loptu Čuturila za vodstvo od 1:0.
Gosti su imali jednu polupriliku za možebitno izjednačenje rezultata sa ruba šesnaesterca, no Bogolinov udarac otišao je nebu pod oblake.

U 38. minuti ponovno su se radovali domaćini, a pogodak Čuturila za 2:0 uslijedio je nakon pogreške vratara Raspora, ali i upornosti Josipovića.
U nekoliko navrata mogli su krčki napadači nešto i više učiniti, ali zadnji pas te neodlučnost prilikom udaraca iz povoljne pozicije odredili su prvi dio prednošću od dva gola. Početkom drugog dijela trener Bogolin uvodi iskusnog Lazića i spretnog Furijana te tima mijenja ton igre, jače pritisnuvši svoga protivnika.
Prvu priliku imalu su igrači Krka i mogućnost da već u 53. minuti rezultatski privedu utakmicu kraju, no nakon solo prodora Kovačevića po lijevom boku i idealnog pronalaženja svog kapetana Čuturila na rubu šesnaesterca, isti ni od koga ometan jakim udarcem pogađa mrežu, ali onu zaštitnu iznad grede.
Dvije minute kasnije stiže kazna u vidu brze konte i idealnog centaršuta Josipa Rudana na glavu Matovine i Berković je bio prisiljen vaditi loptu iz svoje mreže.
Igra se rasplamsala ali na fer i korektan način sa obje strane gdje su igrači poštovali jedni druge te su se redale lijepe akcije.
Gosti su imali nešto veći posjed lopte ali su krčani bili okomitiji i opasniji za protivnički gol.
Nakon dosuđanog kornera za goste u 70 minuti utakmici odbijena lopta od obrane domaćina završila je na nogi Lazića koji iz blizine jakim udarcem para mrežu krčana za 2:2.

Nakon primljenog pogotka domaćin preuzima inicijativu i pokušava svim silama vratiti izgubljeno, no Nenadić nakon kornera iz blizine glavom i dvije minute kasnije Ismaili iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, zamalo bivaju neprecizni.
Zicer je u posljednjim minutama imao Kurolt, kada se "oči u oči" našao sa vratarem Rasporom, ali njegov pokušaj loba završio je tik iznad vratnice Opatijaca.
Taman kad je sudac Krešić odsvirao kraj utakmice počela je padati sitna kišica, poštedivši solidno ispunjne tribine od bježanja pod krovište te tako nije uspjela pokvariti zadovoljstvo prikazanom igrom jedne i druge ekipe.

Strijelac: 1:0 Poldrugač (9-11m)

Žuti kartoni: Herek, Ribić (Trnje), Malinić, Berković i Kovaćević (Krk)

TRNJE: Spudić, Herek, Mandić, Piršić, Šimunić, Žugaj, Slišković, Ribić (64 Jurač),
Zubak, Poldrugač (61 Tomšić), Ljubojević (12 Vlak)
KRK: Berković, Fl. Fumić (58 Ismaili), Con, Nenadić, Čuturilo, Djevelekaj (46
Kovačević), Kurolt, Vidas, Josipović, Nemetz, Malinić (76 Turčić)

Najbolje izdanje nogometaša Krka u proljetnom dijelu prvenstva, ali nažalost bolji ne pobjeđuju uvijek i bodovi ostaju u Trnju.Lijep dan, tristotinjak gledalaca ali vrlo loš travnjak dočekali su igrače i vodstvo Krka na derbiju 21. kola 3. HNL – zapad u zagrebačkom naselju Trnje.
Od samog početka počelo je vrlo žustro i požrtvovano sa obje strane, jedina prepreka bio je neravni travnjak pun rupa gdje je bilo umijeće kontrolirati loptu.
U osmoj minuti utakmice jedno nabacivanje lopte u šesnaesterac Krka bilo je kobno za napadača domaćih Ljubojevića ali i za ekipu Krka. Ne vidjevši iza sebe centafora domaćina, bek krčana Malinić malo je više podigao nogu, na koju je naletio Ljubojević a sudac utakmice kad je vidio krv, pokazao je na jedanaest metara. Sa bijele točke pogodio je Poldrugač iako je zamalo Berković skinuo njegov udarac koji je išao po sredini gola. Najbolji strijelac lige Ljubojević nije mogao nastaviti utakmicu te je prevezen u bolnicu na šivanje ozljede glave.

Od domaćeg vodstva sa samog početka utakmice pa do isteka svih devedeset minuta na igralištu u Trnju postojala je samo jedna ekipa, momčad Krka. Domaći su bili sabijeni u svoju polovicu i rijetko su prelazili centar.
U 9 minuti utakmice kapetan Čuturilo gađa stativu iz slobodnog udarca iskosa sa dvadesetak metara od gola. U 26 i 29 minuti isti igrač ponovno iz slobodnih udaraca daje na muke domaćeg vratara Spudića, koji je dokazao svoje kvalitete i na kraju se promaknuo u igrača derbija te je najviše zaslužan za osvajanje sva tri boda svoje ekipe. Nakon skraćenog kornera u 22 minuti u lijepoj se prilici našao Josipović ali njegov udarac otišao je visoko preko gola. Igrala se 31 minuta utakmice a glavni sudac odmahnuo je rukom nakon očitog igranja rukom u svom šesnaestercu domaćeg igrača. Prvi dio završio je opasnom kontrom Trnjana ali pouzdani vratar krčana Berković bio je na visini zadatka.
U drugom dijelu ista priča, domaćin sabijen na svoju polovicu rijetko se odlučuje za otvoreniju igru uz prvenstveni zadatak čuvanja vodstva.
U 55 minuti nakon prodora po boku i ulaska u sredinu, Kurolt dobro puca no previše po sredini gola te vrataru domaćih nije bilo teško otkloniti opasnost. Slijedi zicer utakmice u 65 minuti, kad se najbolji strijelac krčana Josipović našao oči u oči sa vratarom Spundićem i kad smo već svi vidjeli loptu u domaćoj mreži ona čudesno pogađa u petu zadnju prepreku i odlazi u korner. Posljednja prilika za izjednačenje rezultata bila je također u Josipovićevim nogama no nakon dobrog prodora i ulaska u kazneni prostor napravio je dribling više i domaćin je otklonio posljednju opasnost na utakmici za svoj gol.
Nakon produžetka od tri minute odsviran je kraj utakmice uz veliko slavlje domaćih nogometaša a i domaće korektne publike, koja nije štedjela komplimente na račun igrača Krka.
Igrom i zalaganjem na zadnjoj utakmici igrači Krka dokazali su da su izašli iz mini krize igre, ne rezultata i da će u slijedeća dva kola gdje su domaćini Jadranu iz Poreča i Samoboru,   sa osvojenim maksimumom bodova ponovno skočiti bar za jedno mjesto na tablici 3. HNL – zapad.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.