Strijelci: 1:0 Mudražija (15), 2:0 Filipović (68)
Žuti kartoni: Čopec (Dubrava), Vidas, Buršić, Con (Krk)

DUBRAVA: Mustapić, Čopec, Brić, Filipović (90+2 Džaferović), El-Saleh, Ivančić (71 Kelemen), Alghoul (85 Pejić), Žugaj, Mudražija, Šugić, Filipović

KRK: Nicoletti, Con, Frančišković, Buršić (80 Fumić), Čuturilo, Ismaili, Alilović, Turkalj, Begić (84 Rošić), Malinić, Vidas

Nakon dvaput odgođenog početka , zbog vremenskih neprilika, konačno je startalo 18. kolo 3. HNL – zapad a nogometaši Krka bili su gosti kod ekipe Dubrave Tim Kabel iz Zagreba. Oslabljeni za čak četvoricu standardnih igrača u početnoj postavi, koji su zbog bolesti ili ozljeda ostali kod kuće, ekipa Krka nije mogla adekvatno odgovoriti jakom domaćinu makar je posjed lopte kroz čitavu utakmicu bio na strani Krčana.
Već u petoj minuti utakmice kapetan Krka Čuturilo idealno upošljava svog napadača Begića koji prihvaća loptu, ulazi u protivnički šesnaesterac te biva oboren s leđa u obećavajućoj situaciji. Glavni sudac utakmice Čalić iz Marčane najprije pokazuje na 11 metara da bi na intervenciju svog pomoćnika promjenio mišljenje i izvukao prekršaj na sam rub šesnaesterca, uz to pokazujući domaćem stoperu samo žuti karton umjesto prema važećim pravilima crveni. Taj rani previd i odluka suca sigurno su imali utjecaj na sam tijek utakmice. Iz dosuđenog slobodnog udarca Čuturilo puca pokraj gola. U 15 minuti zgoditak Muradžije za Dubravu kojem je predhodila početnička greška i krivo dodavanje na sredini terena te nepotrebni izlazak vratara Nicolettija, najbolji strijelac domaćina lako je lobom poentirao za 1:0. Nesigurnost u obrani Krka moglo je koštati i povećanja vodstva Dubrave do kraja prvog dijela no najprije iskusni Con padom u noge sprečava najgore da bi u zadnjim sekundama poluvremena vratar Nicoletti dobro obranio što je i sam zakuhao.

U drugom dijelu ista priča. Trener Veljačić nemoćan u poboljšanju igre prema napred jer na klupi nema adekvatne zamjene a domaćin znalački koristi kikseve i kriva dodavanja na sredini i u obrani Krčana. U 69. minuti utakmice srednjak Krka Ismaili prodaje jednu čistu loptu na sredini terena, usljedila je kontra po desnom boku, centaršut u sredinu, gdje su oba dva Krčka stopera mogla bolje intervenirati, dok napadaču Dubrave Filipoviću nije bilo teško iz blizine savladati Nicolettija za nedostižno vodstvo od 2:0. U 80 minuti Ismaili centrira na kapetana Čuturila a ovaj volejem gađa spoj grede i stative te je to bilo sve ali i na koncu premalo za ekipu Krka u svom prvom nastupu nako jesenske pauze.
Sijedi utakmica 19 kola u nedjelju u drugom kvartu grada Zagreba, u Trnju sa istoimenim protivnikom koji se bori za ostanak u ligi. Oporavkom najboljeg igrača Krka Kurolta, povratkom Fumića te značajnim pojačanjem na boku Nikole Totića ekipa Krka sigurno će izgledati drukčije i ubojitije. Povratak najboljeg strijelca Brdara bit će malo duži zbog sanacije teže ozljede. Utakmica Trnje – Krk igra se u nedjelju 18. 03. s početkom u 13,00 sati.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.