19. Kolo.
Stadion Trnje.
Gledatelja: 150

Sudac: Dominik Bujan (Guci Draganićki)

Strijelci: 0:1 Buršić (5), 1:1 Martinović (81), 2:1 Špišić (88), 3:1 Špišić (90)

Žuti kartoni: Rajkovača, Vikario, Jurač, Gudelj, Špišić (Trnje), Begić, Rošić, Čuturilo, Fumić (Krk)

TRNJE: Gudelj, Špišić, Vukadin, Matteoni (68 Poldrugač), Jurač, Slatina (61 Martinović), Tomšić, Vikario, Zubak, Vedriš (46 Cindrić), Rajkovača

KRK: Nicoletti, Fumić, Frančišković (46 Masnjak), Buršić (82 Radman), Čuturilo, Ismaili, Alilović, Kurolt, Turkalj, Rošić, Begić

U 80 min. utakmice kod rezultata 0:1 za Krk, dosuđen je jedanaesterac u korist iste ekipe i naravno prilika da se otiđe na nedostižnih 0:2. Loptu je u ruke uzeo kapetan Čuturilo, do tada neprikosnoveni izvođač kaznenih udaraca, pucao u donje desni kut mreže vratara Trnja a isti čuvar mreže domaćina sjajnom paradom izbija loptu u korner. Bila je to prekretnica utakmice te je usljedilo u zadnjih desetak minuta''  bacanje na glavu '' mlade i poletne ekipe domaćina, što im se itekako isplatilo jer su do kraja utakmice postigli čak tri pogotka i od izgubljenog dvoboja zasluženo trijumfirali.

Trener Krčana Veljačić imao je prije utakmice velikih problema oko sastava, zbog kartona i bolesti nije igrala čitava zadnja linija te je bio prisiljen kombinirati unutar ekipe ali i time oslabiti ubojitost svoga napada. Na klupi za rezerve imao je samo juniore koji su se tek počeli kaliti i koji nemaju nikakvog seniorskog iskustava. No počelo je dobro, na vrlo teškom i neravnom terenu u Zagrebačkom kvartu Trnje prvi su se snašli nogometaši Krka i već u 5 minuti utakmice uspjeli preko Buršića postići zgoditak i povesti sa 0:1. Do kraja prvog dijela prisustvovali smo ravnopravnoj igri uz laganu inicijativu domaćina ali bez krajnjeg ishoda. Svi napadi završavali su na glavi mladih stopera Krka Rošića i Turkalja, dok je napadački dvojac Krčana Begić – Buršić opasno prijetio u kontrama obrani domaćina. U dva navrata zbog lošeg terena i krivog odskoka lopte, gol Trnja ostao je sa samo jednom loptom u mreži.

Na početku drugog dijela još jedan hendikep za Krk, ozljedu koljena u jednom srazu zadobio je pouzdani igrač sredine Frančišković te je morao napustiti teren za igru. Teško je bilo popuniti tu prazninu, no u dva navrata raspoloženi Buršić našao se u vrlo dobroj situaciji za postizanje svog drugog zgoditka no centimetri su djelili povećanje vodstva Krčana. U 47 minuti, nakon kornera visoki mladi stoper Krka Rošić iz blizine ne pogađa glavom gol, lopta je zamalo preletila gredu. U 56 minuti najbolju priliku za postizanje izjednačujućeg zgoditka imali su domaćini nakon dosuđenih 11 metara, nakon što  je njihov napadač oboren u šesnaestercu Krka. Napadač Slatina pogodio je stativu te je ostao rezultat iz prvog dijela od 0:1 za Krčane.

Šteta za krajnji ishod već dobivene utakmice, no takav je nogomet. Da je bilo malo sreće rezultat je mogao biti krajnje povoljan za Krčane jer nakon drugog zgoditka u svojoj mreži, ekipa domaćina sigurno se nebi vratila u utakmicu.

Slijedi još jedno gostovanje, ukupno treće po redu, ovaj put Krčani putuju u Krapinu na noge ekipi Zagorca. Vidjet ćemo kako će se oporaviti ozljeđeni igrači te kako će ekipa uspjeti odgovoriti nakon dva uzastopna poraza na samom otvaranju proljetnog dijela sezone.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.