Strijelci: 0:1 Suntešić (16-ag), 1:1 Majcenić (53)

Žuti kartoni: Suntešić, Kanceljak, Leškoivć, Hanžić (Zagorec), Vidas, Begić (Krk)

ZAGOREC: Ranogajec, Kanceljak (46 Strabić), Lešković, Suntešić, Postonjski, Kunštek, Smrekar, Turniški, Poljak, Mlinarić (46 Majcenić), Hanžić

KRK: Nicoletti, Con, Buršić (89 Mazi), Čuturilo, Ismaili (80 Rošić), Alilović, Kurolt, Turkalj, Begić (68 Fumić), Malinić, Vidas

Sadržajna utakmica u Krapini gdje su igrači Krka još u prvom dijelu utakmice mogli riješiti pitanje pobjednika, no uzeći u obzir svih devedeset i tri minute dvoboja, rezultat je na kraju realan.

Već u sedmoj minuti najbolji igrač Zagorca, Poljak natjerao je vratara Krka Nicolettija da se dobro ispruži nakon izvedenog slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara od gola. Pet minuta kasnije prvi zicer za Krk. Sve bolji mladi napadač Buršić fintom se oslobodio svoga pratioca, ubacio na peterac domaćina gdje je natrčao Kurolt i jakim udarcem pogodio gredu. Bila je to najava potpune dominacije Krčana u prvom dijelu utakmice. U 16 minuti Alilović centrira u šesnaesterac Zagoraca a stoper Suntešić glavom vara svoga vratara za zasluženo vodstvo gostiju od 0:1. Grogirani domaćin nije se još ni oporavio, kad je usljedio novi prodor Kurolta po lijevoj strani, ulazak u šesnaesterac i udarac ali lopta je za koji centimetar otišla u gol aut. Napadači Krka bili su nerješiva enigma za domaću obranu dok su akcije Zagoraca završavale su na tridesetak metara od gola protivnika u sigurnim intervencijama stoperskog para Con – Turkalj. U 35 minuti utakmice moglo je biti sve riješeno što se utakmice tiče. U šesnaest metara domaćina opet je ušao agilni Buršić i kad je imao otvoren udarac prema golu, oboren je s leđa i sucu Podgorskom nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na 11 metara. Loptu je u ruke uzeo najiskusniji u redovima Krka, kapetan Čuturilo te pucao u desni donji ugao vratara Ranogojeca. Dosta mlak udarac isti je obranio i odbio loptu do Ismailija koji puca ali opet u vratara domaćina. Zanimljivo da je to drugi uzastopni neiskorišteni kazneni udarac Krčana u dvije posljednje utakmice i to od istog izvođača. Vjerojatno bi ti realizirani jedanaesterci donijeli na konto Krka joškoji dodatni bod, no nadamo se da će nas sreća podariti negdje drugdje u nastavku prvenstva.

U drugi dio Zagorci ulaze agilnije, sami sebe bodreći na terenu, nebi li preokrenuli rezultat. U 50 minuti sve bolji vratar Krka, Nicoletti brani još jedan težak udarac sa distance a u 53 minuti bio je nemoćan nakon jedne gužve u kaznenom prostoru a lopta je iz blizine gurnuta u njegovu mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1. Do kraja utakmice Krčani su se usredotočili na obrambene zadatke, pokušavajući brzim kontrama ugroziti domaćina. U 74 minuti tek ušao u igru napadač Krka, Fumić izbija iskosa sam pred vratara domaćina no njegov udarac završava izvan okvira vratiju. Tri minute kasnije domaćini gađaju gredu i to je bilo sve do kraja utakmice.

Slijedeće 21. kolo nogometaši Krka su domaćini nakon tri uzastopna gostovanja, a na noge im dolazi ekipa Pazinke iz Pazina. Utakmica u subotu započinje u 16,15 minuta.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.