23. Kolo.
Igralište Josip Pepi Uravić.
Gledatelja: 100
Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Rošić (25-ag), 0:2 Jurendić (31-11m), 1:2 Buršić (35), 1:3 Jurendić (38), 1:4 Matijašević (68)

Žuti kartoni: Masnjak, Buršić, Rošić (Krk), Jurendić, Perić, Tokić, Jurak (Zagreb)

KRK: Nicoletti, Fumić, Con, Masnjak (77 Mazi), Buršić (86 Šabalja), Ismaili (83 Dijanić), Alilović, Turkalj, Rošić, Malinić, Vidas

ZAGREB: Javor, Surać (86 Prpić), Josipović (84 Jurak), Hasan, Jurendić, Perić, Budan (77 Samodol), Matijašević, Kauzlarić Tokić, Pavlic

Jedan od najtežih poraza ekipe Krka u trećeligaškom natjecanju dogodio se u utakmici protiv bivšeg prvoligaša iz Kranjčevićeve ulice.Krčani oslabljeni neigranjem kapetana Čuturila, napadača Kurolta i Begića te ozljeđenih Frančiškovića i Brdara, nisu se mogli suprostaviti rastrčanim i tehnički dotjeranim igračima Zagreba.

U 15. minuti utakmice nakon kontre, Buršić izbija sam iskosa pred vratara Javora, koji je uspješno zatvorio kut i obranio udarac.U napadu gostiju Perić napamet udara loptu u peterac Krka, a mladi Rošić zakucava u vlastiti gol za vodstvo Zagreba od 0:1.Četiri minute kasnije u šesnaestercu Krka oboren je Tokić, sudac Pajvot pokazao je na jedanaest metara. Siguran izvođač bio je Jurendić.U. 35 minuti zračak nade za domaćina.Buršić je iskoristio pogrešno dodavanje u obrani Zagrebaša, oteo loptu i pogodio za smanjenje rezultata na 1:2, no već u sljedećem napadu gostiju dosuđen je slobodni udarac na nekih dvadesetak metara od gola Nicolettija.Loptu opet uzima kapetan Jurendić i topovski gađa same rašlje domaćeg vratara za vodstvo od 1:3.Dvojbena odluka suca Pajvota zbila se u 41. minuti utakmice, kada je s leđa oboren Buršić, napadač Krčana imao je otvoren put prema golu.Dosuđen je slobodni udarac uz samo žuti karton.Ismaili je potom poslao loptu preko živog zida i gola.U posljednjim minutama, jedina svijetla točka Krčana na utakmici, Buršić, opet je došao u šansu, ali opet iskosa te je udarena lopta završila pokraj vratnice.

U drugom dijelu igrači Zagreba znalački čuvaju loptu, kombinirajući na prvu po cijelom terenu, a igrači Krka nešto agilnijom igrom pokušavaju doći do gola protivnika ali bez uspjeha.U 68. minuti Matijašević je bio brži od Vidasa i natjerao Nicolettija da po četvrti put vadi loptu iz mreže.

Već u srijedu igrači Krka putuju u Sisak ojačani za Čuturila i Kurolta, ali bez kartoniranih Buršića i Rošića i ozljeđenih Frančiškovića i Brdara.

(Ž. Dminić)

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.