24. Kolo.
Gradski stadion.
Gledatelja: 300
Sudac: Jakov Maleš (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Kožić (18), 1:1 Alilović (43), 1:2 Ismaili (82), 1:3 Kurolt (88), 2:3 Matić (90)

Žuti kartoni: Alapić, Popović, Križe (Segesta), Con, Fumić, Kurolt (Krk)

SEGESTA: Skender, Golić, Križe, Lovrić, Hrnčević (54 Abramović), Alapić, Kožić, Grganović (54 Garba), Vranić, Popović, Handanović (84 Matić)

KRK: Nicoletti, Fumić, Con, Šabalja, Ismaili (89 Pupovac), Alilović, Turkalj, Kurolt, Čuturilo, Malinović, Vidas

Nogometaši Krka konačno su došli do prve pobjede u proljetnom dijelu prvenstva i to u gostima protiv bivšeg prvoligaša Segeste iz Siska. Pobjeda je toliko i značajnija jer je postignuta bez učešća čak petorice prvotimaca, odsutnih zbog kartona ili ozljeda.

Po lijepom i toplom vremenu na vrlo dobrom pripremljenom travnjaku gradskog stadiona u Sisku gledali smo borbenu i otvorenu utakmicu, bez kalkulacija sa obje strane. Prvu priliku imali su igrači Krka preko Ismailija no isti igrač u 10 minuti utakmice previše komplicira pred golom protivnika i moguće vodstvo otišlo je u nepovrat. U 18 minuti dosuđen je slobodni udarac na dvadesetak metara od gola Krčana, a loptu je preko zida i u vratarev kut smjestio mladi Kožić za vodstvo domaćina od 1:0. Dojam je da se vratar Krka Nicoletti dosta loše postavio jer se lopta zakoprcala u mreži u njegovom gornjem kutu. Do samog kraja prvog dijela gledali smo ravnopravnu igru s laganom inicijativom i željom Krčana da izjednače rezultat. To je i uspjelo u samoj završnici prvog dijela kada je nakon slobodnog udarca Ismailija, Alilović trzajem glave i euro golom pogodio same rašlje nemoćnog vratara Segeste.

Drugi dio domaćin otvara prilikom Alapića ali na svu sreću udarac je bio zamalo neprecizan. U 55 minuti dvojbena odluka inače vrlo dobrog suca Maleša iz Zagreba, koji sudi namjerno dodavanje Vidasa prema svom vrataru na sedam metara od gola. Krčani postavljaju živi zid na samu crtu gola a upućena lopta u vrata pogađa nekog od igrača i biva odbijena u polje. Na sredini drugog poluvremena trener domaćina vrši dvije izmjene, osvježivši svoju ekipu, dok na drugoj strani trener Perušić nije imao takvu mogućnost jer je na klupi imao rezervnog vratara i dva juniora bez seniorskog iskustva. Sisčani su krenuli na sve ili ništa pritiskajući Krčane na svoji četrdesetak metara od gola. Privremeni trener Krka koji je ekipu vodio s tribina, zbog važećih pravila HNS-a, povukao je odličan potez vrativši napadača Ismailija u pojačanje obrambenih zadataka a brzog i spretnog Kurolta u vršak napada. U 82 minuti sjevnula je kontra baš preko najboljeg igrača Krčana koji se oslobađa svojih pratioca, fino povratnom loptom upošljava natrčalog Ismailija a isti gađa same rašlje vratara Skendera za vodstvo od 1:2. Domaćin još više pojačava tempo ne bi li došli makar do izjednačenja rezultata, ali to im ne uspjeva jer nemaju igrača kalibra Edija Kurolta. Napadač Krka fino upošljen od Alilovića sjurio se u 88 minuti prema šesnaestercu  Sisčana, u trku prolazi nekoliko igrača, malonogometnom rolom vara i vratara te zapečaćuje sudbinu domaćina. U slijedećem napadu igrači Segeste uspjevaju na jedvite jade loptu ugurati u mrežu Nicolettija a u 93 minuti zicer jedan na jedan propuštaju Krčani opet preko Kurolta.

Dobra je to najava i samopouzdanje uoči nove prvenstvene utakmice 26. kola koja se igra u subotu, a gost Krčana je ekipa Dugo Selo.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.