Finale županijskog nogometnog Kupa

Stadion na Rujevici.
Gledatelja 1000

Sudac: Marko Linić (Dražice) 7

Strijelci: 1:0 Čuturilo (33), 2:0 Alilović (37), 3:0 Brdar (87), 4:0 Brdar (90+1)
Žuti kartoni: Premi (39), A. Petrinović (58), Filipović (66)

KRK: Nicoletti -, Malinić 6, Con 6,5, Turkalj 6,5, Vidas 6, Čuturilo 6,5, Alilović 6,5 (67 Brdar -), Fumić 6, Kurolt 7, Ismaili 6 (73 Begić -), Buršić 6 (78 Lukas -)
VINODOL: Hodžić 5,5, Mataija 5, A. Petrinović 5, Lagumdžija 5, Premi 5, (46 Radetić 5), Tomić 5,5 (61 Uremović -), Lenac 5, Filipović 5 (80 Smolčić -), T. Petrinović 5, Buljat 5, Šmit 5

Ponovljeni uspjeh od prije dvije sezone, drugi protivnik a mjesto lijepe priče isto. Na našem centralnom i najvećem stadionu u Županiji, stadionu Rujevica, nogometaši Krka visokom pobjedom od 4:0 pobjedili su ekipu Vinodola. Oko tisuću gledatelja svjedočilo je nadmoći Krčana nad svojim protivnikom, koji su sa dva zgoditka u svakom poluvremenu u svim elementima nadjačali svog protivnika i na Boduliju donijeli pehar pobjednika KUP-a NSPGŽ-e.

Od prve minute igrači Krka natjerali su protivnika na razmišljanje prvenstveno o čuvanju svoje mreže. U 16 minuti prvi zicer u režiji Alilović – Kurolt no udarac zadnjeg glavom završio je u naručju vratara Hodžića. Stalni pritisak na obranu Vinodola uzrokovao je prekršaj na oko 20 metara od svog gola u 33 minuti utakmice. Loptu je namjestio kapetan Čuturilo i neobranjivo pogodio donji lijevi kut za vodstvo od 1:0. Nakon stečene prednosti Krčana nogometaši Vinodola malo su se otvorili prema napred i to je rezultiralo brzom kontrom gdje  su se čak tri igrača Krka našla sam pred vratarem Hodžićem. Alilović je rutinski pogodio za 2:0 u 37 minuti utakmice. U 45 minuti utakmice Kurolt je po kozna koji put ispremješao protivničku obranu a njegov udarac vratar je krajnjim naporom izbacio u korner.

U drugom dijelu nogometaši Krka kombinacijama od noge do noge čekajući da se protivnik otvori te brzim kontrama pokušaju ugroziti vrata protivnika. Najbolju priliku za povećanje rezultata imao je Buršić u 63 minuti utakmice kada idealni nabačaj Kurolta nije realizirao na 5 metara od gola Hodžića. U 80 minuti ni Begić ne uspjeva ubaciti loptu u mrežu nakn jedne gužve u šesnaestercu Vinodola, da bi u 87 i 90 minuti utakmice najbolji strijelac Krka Brdar, koji se tek oporavio od teške ozljede, sa dva zgoditka postavio konačan rezultat utakmice od 4:0.

Malo slavlja nakon utakmice, jedan slobodan dan i onda slijede pripreme za subotnju prvenstvenu utakmicu sa Opatijom na Sportskom centru u Krku.

Utakmica 31. kola 3. HNL – zapad započinje u 17,30 sati.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.