Strijelci: 0:1 Radmani (42), 0:2 Petrović (74)

Žuti kartoni: Mijić, Mikulica (Krk), Belančić, Bogdan, Jokić, Hoxha (Uljanik)

KRK: Mohorović, Šabalja, Zeko (64 Gršić), Jurešić, Mikulica, Turčić, Mijić, Zec, Kvesić, Radić (80 Šimunović), Jović (72 Miš-Mešić)

ULJANIK: Kraljević, Mofardin (75 Žufić), Belančić (69 Petrović), Bogdan, Batelić (80 Stošić), Ramadani, Trešnjić (46 Jereb), Jokić, Dujmović (80 Bogdan), Babić, Raković

Još jedan bolan poraz kod kuće i isti scenarij kao i u prijašnjim utakmicama. Nogometaši Krka stvarali su prilike, pogodili stativu i na kraju bili poraženi od vrlo dobre ekipe Uljanika iz Pule.

Domaća ekipa započela je utakmicu u pomalo izmjenjenoj formaciji nego inače. Trener Dželalija bio je prisiljen na to u nedostatku nekoliko važnih prvotimaca, stopera Turkalja odsutnog zbog kartona te još neoporavljenih Klenovšeka i Flega. U 10 minuti prva prigoda za Zeca, dobro upućena lopta u gornji kut vratara Uljanika no isti je paradom odbija u korner. U 27 minuti Zec pada u šesnaestercu protivnika no sudac Rožman samo odmahnuje rukom. Minutu kasnije prilika i zicer utakmice za ekipu Krka. Preko desnog boka otvorio se prostor za bočnog igrača domaćih Mikulicu, prešavši jednog igrača ušao je u šesnaesterac gostiju, vratar Kraljević pokušao mu je smanjiti kut a lopta upućena u nebranjeni dio mreže završila je na stativi i odbila se u ruke istom vrataru. U 42 minuti, onako kako to skoro uvijek biva, domaćin je kažnjen sigurnom realizacijom Ramadanija nakon očite pogreške u obrani stopera Krka. Mogao je Zeko u idućem napadu Krka izjednačiti rezultat ali vratar Uljanika opet je pokazao svoje kvalitete. U posljednjim sekundama prvog dijela, kontra gostiju i izgledna prilika no napadač Trešnjić puca visoko preko gola.

U drugom dijelu gledali smo nemoćnog i indisponiranog domaćina, igru bez završnice i zadnjeg pasa dok su gosti postavili blok na četrdesetak metara od svojeg gola te nakon oduzimanja lopti izvršavali brzu tranziciju prema protivničkom šesnaestercu opasno prijeteći. U 74 minuti brzim protokom lopte ulaze u 16 metara Krka te sigurnim udarcem preko tek ušlog Petrovića zapečaćuju sudbinu domaćina vodstvom od 0:2. Pet minuta kasnije Zec se našao u ziceru ali je bespotrebno zakomplicirao čistu situaciju i prilika za smanjenje rezultata otišla je u nepovrat.

Slijedeće prvenstveno kolo igra se derbi začelja u Rovinju gdje će nogometaši Krka pokušati krenuti na pozitivni kolosjek.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.