3. HNL Zapad - sezona 2019./2020.

KRK - BUJE 4:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Bez gledatelja

SudacVedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci1:0 Zec (30), 2:0 Mijić (37-11m), 3:0 Mijić (41), Radić (61), 1:4 Manić (90), 2:4 Bartolić (90+2)

Žuti kartoni: Mohorović (Krk), Milanović (Buje)

Crveni karton: Damjanić (34, drugi žuti karton), Krizmanić (40, drugi žuti karton)

KRK: Mohorović, Kvesić, Šabalja (55 Mikulica), Turkalj, Miš-Mešić, Jurešić (65 Šimunović), Turčić (57 Gršić), Mijić, Zec (74 Huseljaković), Radić, Jović (71 Bajčić)

BUJE: Milanović (62 Ražem), Dajmanić, Krizmanić, Brečević (62 Bartolić), Manić (46 Acquavita), Miličević, Bučić, Fakin (62 Stević), Valenta, Prodan, En. Šoškić (75 El. Šoškić)

Druga uzastopna pobjeda igrača Krka u zaostaloj utakmici sa ekipom Buja, podignuto samopouzdanje ekipe i ono najbitnije, bijeg sa začelja ljestvice 3. HNL – zapad.

Odmah na početku utakmice u 5 minuti, zicer za domaćina no stoper Kvesić sa dva metra nije uspio loptu ugurati u mrežu. U 22 min. dogodio se čini se prelomni trenutak utakmice. Jurešić se poigravao na centru između dva protivnička igrača, izgubio loptu, uslijedila je kontra gostiju, ulazak u šesnaesetrac Valente koji biva oboren od vratara Mohorovića i sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Igrač na kojem je bio prekršaj izveo je i udarac sa jedanaest metara, a vratar Krčana ga čita i brani te izbija loptu u polje.

Nakon obrane vratara ekipa Krka ubacuje u višu brzinu te u 27. min. opet ne iskorištava povoljne prilike, najprije preko Kvesića a onda u istoj akciji Radića.

Na vodstvo od 1:0 nije se dugo čekalo. U 30 minuti upošljen je Zec na visini šesnaesterca, fintom se oslobodio svog čuvara a potom i vratara te pogodio nebranjenu mrežu. Sedam minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za domaće nakon igranja rukom gostujućeg igrača u svom kaznenom prostoru. Jurešić je preuzeo odgovornost, pucao po sredini gola, vratar Milanović brani no lopta dolazi do Miš – Mešića koji biva oboren i sudac Jelenčić opet pokazuje na bijelu točku i isključuje gostujućeg braniča zbog druge javne opomene. Ovaj put Mijić je bio precizan za 2:0. Igrala se 41 minuta kada je sa leđa, u naletu prema šesnaestercu protivnika, oboren Jović te iznudio isključenje i drugog igrača gostiju takođe zbog drugog žutog kartona. Loptu je namjestio Mijić i topovskim udarcem sa oko 25 metara pogodio same rašlje nemoćnog vratara Milanovića za vodstvo od 3:0.

U drugi dio Krčani su ušli smireno, kontrolirajući utakmicu kratkim pasovima, naravno koristeći veliku brojčanu prednost na terenu. U 61 minuti Zec je iskoristio rupu na desnom boku protivnika, ušao u 16 metara te idealno poslužio mladog Radića, kojem nije bilo teško pogoditi iz blizine za 4:0.

U 67 min. gosti ne koriste ni drugi dosuđeni udarac sa 11 metara. Izvođač Manić pucao je visoko preko gola. Trener Kraljić u posljednjih dvadesetak minuta daje priliku i mladim igračima sa svoje klupe. Opuštenost i zadovoljstvo pobjedom, te greške u obrani u posljednjim minutama, iskorištava protivnik te postiže dva zgoditka i time ublažava visoki poraz.

Već ove subote nastavljaju se prvenstveni ogledi a Krčani na svom terenu dočekuju ekipu Pazinke.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.