3. HNL Zapad - sezona 2019./2020.

KRK – PAZINKA-PAZIN 4:1

Igralište Josip Pepi Uravić. Bez gledatelja

Sudac: Ivor Firm (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Zec (20), 2:0 Zec (45), 3:0 Zec (66-11 m), 3:1 Rudela (86-11 m), 4:1 Zeko (90)

Žuti kartoni: Miš (Krk), Pinčan (Pazinka-Pazin)

KRK: Mohorović, Kvesić (34 Mikulica), Šabalja, Turkalj, Miš-Mešić, Jurešić (75 Šimunović), Turčić, Mijić, Zec (75 Šamanić), Radić (75 Gršić), Jović (55 Zeko).

PAZINKA-PAZIN: Denić, E. Pavat (79 Buždon), Batel (79 Ritoša), Rojnić, Pinčan, Križanac (72 Babić), Rudela, Matika, Rabar, Ivetac, N. Pavat (46 Fejzić).

Vikend kakav se samo poželjeti može, naravno nedostajali su samo gledatelji ali znamo zbog čega i znamo da je viša sila je u pitanju.

Sve selekcije kluba, osim najmlađih Morčića koji nisu igrali, zabilježili su pobjede. Mlađi i stariji pioniri nad ekipom Naprijeda, jučer kadeti i juniori nad Jadranom iz Poreča te naravno ekipa seniora visokom pobjedom od 4:1 nad ekipom Pazinke iz Pazina.

U utakmici u subotu sa Pazinjanima, Krčani su cijelu utakmicu dominirali, bili opasniji te brzim protokom lopte ugrožavali gol gostiju iz Istre.

Počelo je bojažljivo sa Krčke strane. Igrači svijesni važnosti utakmice opustili su se tek nakon postignutog pogotka u protivničku mrežu u 20 minuti. Prije toga u 16 a potom i u 24 minuti utakmice gosti su izveli dva vrlo opasna napada. U prvom vratar Krka Mohorović brani udarac sa distance Batela a u drugom Križanac unutar 16 metara puca visoko preko gola. Injekciju svojoj ekipi daje Zec nakon istrčavanja vratara Pazinjana i odbijanja lopte na noge strijelcu, za precizan daljinski šut za 1:0. Redaju se zatim prilike domaćina, raspoloženi kapetan Zec sjurio se lijevom stranom, pravovremeno zavrnuo loptu u peterac gostiju no Radić je bio zamalo kratak. U 45 minuti utakmice dogodila se jedna neobičnost u šesnaestercu Pazinjana kada je stoper istih neoprezno vratio svome vrataru loptu u ruke, reagirao je sudac Firm te pokazao na indirektan udarac u samoj blizini gola. Živi zid i svi igrači gostiju poredali su se na crtu ali nakon kratkog dodavanja igrača Krka, Mijić puca i pogađa obrambenog igrača. Lopta se odbila u polje te je ponovno vraćena u šesnaestrac na glavu Zeca koji trese mrežu za 2:0.

U drugi dio nogometaši Krka ulaze još motiviranije i čvrsti u glavama da ovakvu priliku ne smiju propustiti. Igrala se 61 minuta utakmice kada je sve prisutni Zec mogao riješiti sve dileme, no u odsutnom trenutku pobjegla mu je lopta i prilika za povećanje vodstva otišla je u nepovrat. Minutu kasnije mladi napadač Krčana Noa Miš Mešić biva oboren na otvorenom putu prema protivničkom golu, a sucu Firmu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na 11 metara. Odgovornost je preuzeo kapetan Zec te postigao svoj treći zgoditak na utakmici.

Domaćin zadovoljan postignutim zatvara se, prepuštajući sredinu terena i inicijativu gostima, tek povremenim bjegovima ugrožava gol protivnika. U 86 min. nakon jedne intervencije Krčkog stopera u svom šesnaestercu, dosuđen je prekršaj i time jedanaesterac za goste. Siguran realizator bio je Rudela. Na samom kraju utakmice dar navijačima domaćina u vidu četvrtog zgoditka u režiji Zeka, koji je pobjegao svojim čuvarima i rutinirano pogodio.

Na kraju možemo konstatirati da su Zečevi Krka ( aludiramo na strijelce ), pobjedili Istarske purane u najboljoj predstavi od početka prvenstvenih okršaja ove godine.

Slijedeće 20. Kolo igrači Krka putuju u Labin na noge još jednom Istarskom trećeligašu, ekipi Rudara.

Utakmica Ml. pionira 15. kolo:

Nk Krk – Nk Naprijed  3:2 ( strijelci za Krk Alin Hadžić i Jakov Fantov 2x )

Utakmica St. pionira 15. kolo:

Nk Krk – Nk Naprijed  4:0 ( Emanuel Kranželić, Lovro Barbalić, Dino Dvorničić i Emanuel Mrakovčić )

Utakmica Kadeta 17. kolo:

Nk Krk – Nk Jadran Poreč  2:1 ( strijelci za Krk Patrik Vida i Luka Bogović )

Utakmica Juniora 17. kolo:

Nk Krk – Nk Jadran Poreč  2:1 ( Lovro Sokolić i Noa Miš Mešić )

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.