Strijelci: 1:0 Macan (51), 2:0 Macan (82), 3:0 Kovačević (90)

Žuti kartoni: Urošević, Macan, Hasanbegović (Rudar)

Crveni karton: Zec (90, dva žuta kartona

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević (86 Ivančić), Macan (84 Giljanović), Petrović (46 Juričić), Licul, Dadić, Hasanbegović, Golja (46 Bembić), D Golić, Miškulin (46 Kovačević)

KRK: Mohorović, Kvesić, Šabalja (73 Gršić), Turkalj, Miš-Mešić, Jurešić (86 Šamanić), Mikulica (86 Sokolić), Turčić, Mijić, Zec, Radić (66 Zeko)

Pobjeda domaćina u Labinu sa visokih 3:0, nije mjerilo tolike nadmoći tokom cijelih devedeset minuta utakmice. Dvije početničke greške uže obrane u 51 i 82 minuti odnijele su nade za pozitivan rezultat Krčana u srazu sa Rudarima.

U prvom dijelu prva prava prilika za postizanje pogotka i to za goste zbila se u 15 min. utakmice kada Mikulica neometan puca iz poluvoleja sa ivice šesnaest metara no lopta za koji centimetar prolazi kraj lijeve stative vratara Bulata, koji ju je ispatio samo pogledom. U istoj minuti prilika i za domaćina ali vratar Krka Mohorović bio je priseban. Igrala se 30 minuta utakmice kada je u kontru izbačen mladi napadač Krka Noa Miš Mešić, fino je u trku prihvatio loptu, ušao u šesnaest metara protivnika ali u odsutnom trenutku malo se spetljao i još jedna prilika za vodstvo otišla je u nepovrat.

Drugi dio igrači Krka otvaraju sa dobrom prilikom Radića, ali isti puca traljavo u vratara domaćina. Nakon tih promašaja Krčana slijedi rasplet utakmice. U 51 minuti upućena je jedna lagana lopta u peterac vratara Mohorovića, na ubačaj nije reagirala ni obrana ni isti vratar te Macanu iz blizine nije bilo teško pogoditi za 1:0. Krčani ne posustaju te još više pritišću domaćina ne bi li došli do izjednačenja.  Ekipa Rudara stala je znalački na četrdesetak metara od svog gola te nakon oduzimanja lopte protivniku, preko vrlo dobrog napadača Macana pokušava ugroziti gol protivničke ekipe. Nakon niza jalovih napada ekipe Krka to im uspjeva u 82 minuti utakmice nakon fatalne pogreške stopera Kvesića, koji je imao loptu na nozi no krenuo je u dribling kao posljednji igrač obrane te izgubio loptu i igraču utakmice Macanu nije bilo teško riješiti sve dvojbe svojim drugim pogotkom.

Pri kraju utakmice iznervirani kapetan Krka Zec u samo tri minute dobija dva žuta kartona i time značajno napadački oslabljuje svoju ekipu u slijedećem kolu u srazu sa ekipom Vinodola u Krku. Domaćin postiže i svoj treći zgoditak opet iz blizine u sučevoj nadoknadi utakmice.

Slijedi i dalje grčevita obrana opstanka u ligi a prilika za popravak dojma već dolazi u subotu sa ekipom Vinodola.

Utakmice morčića 12.kolo:

Nk Krk – Nk Rječina 5:0 – mlađi morčići ( strijelci: Roko Spicijarić 4x i Vid Mišković )

Nk Krk – Nk Rječina 3:1 – stariji morčići ( strijelci: David Kosić, Matej Jemrić, i Jan Maslać ).

Utakmice mlađih i starijih pionira:

Nk Borac – Nk Krk  5:0 – ml. pioniri

Nk Borac – Nk Krk  1:2 – st. pioniri  ( strijelci: Dino Dvorničić i Emanuel Mrakovčić )

Kadeti i juniori imali su slobodno kolo.

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.