SRC Josip Uravić Pepi - Slavka Nikolića 25b, grad Krk

3. HNL Zapad - sezona 2019./2020.

KRK – VINODOL 1:3

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mijić (5), 1:1 Ž. Tomić (51), 1:2 Ž. Tomić (75), 1:3 Petrinović (90+2)

Žuti kartoni: Zeko (Krk), Lekaj (Vinodol)

KRK: Mohorović, Kvesić (82 Sokolić), Šabalja, Turkalj, Zeko, Miš-Mešić, Jurešić (88 Šimunović), Mikulica, Turčić (64 Bajčić), Klenovšek (46 Radić), Mijić.

VINODOL: Godinić, Smolčić, Paić (46 Tonković), Lenac, M. Tomić (78 Petrinović), Lekaj (46 Grbac), Vidović (46 Buljat), Begić (90+4 Starčević), Preni, Ž. Tomić, Ban.

Ulaskom u drugi dio utakmice igrači Krka nisu opravdali dobru igru iz prvog poluvremena. Igrači su u fazi obrane stajali daleko od napadača Vinodola te je iskusni Željko Tomić dvaput iskoristio te nesmotrenosti.

Počelo je samo kako se poželjeti može, već u 5 min. utakmice krasan lob Mijića sa nekoh dvadesetak metara i vratar gostiju morao je vaditi loptu iz mreže za 1:0. Igrači Krka bili su agresivni i nisu dopuštali iskusnijemu protivniku da se razmaše. U 36 min. mogao je Zeko povisiti rezultat međutim njegov udarac iz okreta zamalo nije bio precizan. Većinom, izuzev zgoditka i ove prilike Zeka, gledali smo rovovsku borbu na sredini terena i zadovoljavajuću partiju domaćina.

Drugo poluvrijeme započelo je većom agresivnošću gostiju dok je to kod domaćina izostalo. Plod agilnije igre nogometaši Vinodola ubrali su u 51 min. utakmice zgoditkom Željka Tomića nakon prvog šuta u okvir gola protivnika, precizan udarac u donji kut vatara Mohorovića, sa ruba šesnaest metara bilo je nemoguće obraniti. Gosti iskorištavaju ošamućenost domaćina te i dalje pritišću nezadovoljni učinjenim. U 61 minutgi napadač Buljat zamalo promašuje Krčka vrata a osam minuta kasnije domaćin ne iskorištava zicer i priliku da dođe ponovno u vodstvo, Zeko je promašio iz idealne pozicije. Kazna dolazi u 75 min. utakmice identičnim pogotkom dvostrukog strijelca Željka Tomića, koji opet iskorištava nesnalažljivost Krčke obrane i zabija za1:2. Sva nastojanja domaćina da svojim drugim pogotkom eventualno osvoji bod, završavala su u nogama iskusnije ekipe Vinodola. U jeku napada Krčana, gosti stavljaju točku na ''I'', preko Petrinovića, u nadoknadi utakmice za zasluženu pobjedu od 1:3 i tako produljili agoniju nogometaša Krka i njihovu grčevitu borbu za opstanak u trećeligaškom društvu.

Utakmice kadeta i juniora:

Nk Krk – Nk Zamet 0:4 – kadeti

Nk Krk – Nk Zamet 6:0 – juniori ( strijelci: Lovro Sokolić 2x, Mihael Radić 2x, Edi Begaj i Karlo Šimunović )

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.