3. HNL Zapad - sezona 2019./2020.

GROBNIČAN - KRK 5:0

Igralište Mavrinci. Bez gledatelja

Sudac: Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 1:0 Pilčić (18), 2:0 Matković (64), 3:0 Pilčić (71-11m), 4:0 Matković (79), 5:0 Matković (83)

GROBNIČAN: Curać (80 Gruevski Hlača), Vukelić (80 Zubić), Miculinić, Grgić, Pilčić, Matković, Simonaj (46 Brdar), Blašković, Rupčić (46 Ivančević), Prtenjača, Babić (69 Batarelo)

KRK: Mohorović, Šabalja (67 Zeko), Šimunović, Miš-Mešić, Jurešić (74 Šamanić), Mikulica, Turkalj, Turčić, Zec (74 Radić), Mijić, Kvesić (46 Gršić)

Utakmica u kojoj je očekivano favorit i pretedent na naslov prvaka 3. HNL – zapad, visoko porazio mladu ekipu Krka. Tek na početku utakmice te u samom finišu igrači Krka mogli su postići pokoji zgoditak ,a sve ostalo bilo je u znaku domaćina.

U 8 min. najbolji strijelac lige Pilčić pokazao je da će biti najveća opasnost po vrata Krčana no Mohorović pokazuje svoje kvalitete i efektno brani. U slijedećoj akciji jedini zicer na utakmici za Krčane nakon brze izmjene lopte na sredini i ubačaja Šabalje na natrčalog Jurešića, na rubu šesnaest metara domaćina udarac no stativa i centimetri krivi su što Krk nije došao u vodstvo. Domaćin kratkim i preciznim pasovima vrši pritisak na zadnju liniju gostiju, koristeći nesigurnost i više puta nespretnost igrača naročito na bokovima. Pouzdani vratar Krka Mohorović bio je jedina svijetla točka svoje ekipe te je u nekoliko navrata izvrsnim intervencijamadržao rezultat. U 18. minuti nije mogao ništa učiniti, jer je napadač Pilčić ostao sam u petercu te rutinirano pogodio za 1:0 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu domaća ekipa stavlja u brzinu više, ne bi li što prije riješili utakmicu. U 64 minuti Matković postiže svoj prvi od tri gola nakon jedine greške vratara Krčana koji je izletio u prazno, da bi pet min. kasnije Pilčić iz kaznenog udarca zapečatio sudbinu Krčana i svoju ekipu doveo na nedostižnih 3:0. Sve do kraja bila je rutina, a trener Krka Kraljić dao je priliku i nekim mlađim igračima, te je raspoloženi Matković još dvaput pogodio u 79 i 83 minuti.

Krčani su mogli ublažiti poraz  dvama prilikama u zadnjih deset minuta no Zeko je bio neprecizan, oba puta u dobrim situacijama.

Slijedi utakmica sa Cresom u subotu, biti ili ne biti, domaće pobjede nad istom ekipom i predzadnje kolo nad Novigradom donose ostanak u ligi.

Ostale selekcije Nk Krk bile su ovog vikenda vrlo uspješne te osim jednog nerješenog rezultata, svi su zabilježili pobjede.

Nk Krk – Nk Cres  4:0 – Mlađi pioniri ( Jakov Fantov 3x i Ante Mišetić )

Nk Krk – Nk Cres  3:1 – Stariji pioniri ( Anto Katinić, Lovro Barbalić i Dino Dvorničić )

Nk Halubjan – Nk Krk  1:1  – kadeti ( Anto Katinić )

Nk Halubjan – Nk Krk   0:2 – juniori ( Mihael Radić i Edi Begaj ).

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.