3. HNL Zapad - sezona 2019./2020.

KRK – CRES 4:1

Stadion: Josip Uravić Pepi. Bez gledatelja

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Turčić (4), 2:0 Mijić (7-11 m), 3:0 Tarabocchia (9-ag), 4:0 Miš-Mešić (15), 4:1 Jusufi (43)

Žuti kartoni: Šimunović, Mijić, Zeko (Krk), Tarabocchia (Cres)

KRK: Mohorović, Šabalja, Turkalj, Zeko, Šimunović (60 Šamanić), Miš-Mešić (57 Radić), Jurešić, Mikulica, Turčić, Mijić, Zec (73 Gršić).

CRES: Zmajla, Baljak, Matić (58 Jašarević), Cianci (74. T. Zubović), Jusufi, Alinčić (46 A. Zubović) Jovanović (58 Bilić), Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić, Kučinić (82 Farkaš)

Ne pamti se u dugoj povjesti Nogometnog kluba Krk, da su nogometaši kluba postigli čak četiri pogotka u prvih petnaest minuta i time riješili sve dvojbe oko pobjednika. Sve zanimljivo događalo se u prvom dijelu utakmice a čak su i gosti smanjili vodstvo domaćina u posljednjim minutama prvog poluvremena.

U četvrtoj minuti utakmice Krčani izvode korner sa lijeve strane, na prvoj stativi podmetnuo je glavu stoper Turčić te neobranjivo postiže svoj prvjenac.

Tek što se krenulo sa centra, Krčki igrači presjecaju napad Cresana te je dugom loptom upošljen kapetan Zec. Isti igrač u punom zamahu oboren je u šesnaestercu gostiju te je sudac Kukuljan pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Mijić za 2:0. Zadovoljstvo malobrojnih gledatelja povećalo se nakon dvije minute kada je oštru prizemnu loptu upućenu sa boka u vlastitu mrežu skrenuo stoper Cresana Tarabocchia za 3:0. Na semaforu je isti rezultat stajao nepunih šest minuta a onda se mladi napadač Krčana Noa Miš Mešić oslobodio svojeg čuvara, sa boka pobjegao ka sredini te savisine šesnaest metara jakim udarcem pogodio same rašlje nemoćnog Zmajle za visokih 4:0. Tek u 41 minuti gosti upućuju prvi udarac u okvir gola Krčana no Mohorović je bio budan i sigurno hvata loptu. Dvije minute kasnije to mu nije uspjelo nakon prodora sa boka napadača Cresa i upućene lopte u peterac, siguran je bio Jusufi za smanjenje rezultata na 4:1.

U drugom dijelu gledali smo borbu na sredini terena jedne i druge ekipe. Krčani naravno zadovoljni visokim vodstvom nisu posezali za nekim fajtom, pametno čuvavši rezultat i eventualne žute kartone koji bi mogli naštetiti nekim pojedincima u slijedećim prvenstvenim ogledima. U nekoliko navrata igrači Krka mogli su i povećati svoje vodstvo, imali su i stativu u 60 min. utakmice ali su i gosti propustili dvije dobre prilike. Sve u svemu zaslužena visoka pobjeda domaćina i bijeg posljednjem Rovinju za tri boda.

Slijedeće prvenstveno kolo nogometaši Krka putuju na teško gostovanje u Poreč na noge ekipi Jadrana koja se bori za naslov prvaka 3. HNL – zapad. No u nogometu je sve moguće i ne pobjeđuje uvijek bolji te se subotu u Istru treba ići uzdignute glave.

Rezultati prvenstvenih utakmica Omladinskih selekcija Nk Krk:

Nk Krk – Nk Crikvenica  3:1 – Ml. morčići ( Vid Mišković 2x i Lukas Keko )

Nk Krk – Nk Crikvenica   1: 2- St. morčići  ( Visar Kabashi )

Nk Vinodol – Nk Krk  0:6 – Ml. pioniri ( Jakov Fantov 2x, Danijel Fanuko 2x, Luka Kuljiš i David Linardić ).

Nk Vinodol – Nk Krk  2:1 -  St. pioniri  ( Ivan Dobrinčić )

Nk Krk – Nk Lokomotiva  -  0:3 - kadeti

Nk Krk -  Nk Lokomotiva -  3:1 – juniori ( Sokolić 2x, i Mihael Radić )

Informativno

Klub je osnovan 15. prosinca 1940. godine. Seniorska ekipa natječe se u 3. zapadnoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.