CRES – KRK 2:3

Igralište: Dari.

Gledatelja: 120

Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa)

Strijelci: 1:0 Tarabocchia (12), 1:1 Klenovšek (16), 1:2 Mikulica (42-11 m), 1:3 Aščić (71), 2:3 Bajrić (78)

Žuti kartoni: A. Zubović (Cres), Juretić, Miš-Mešić (Krk)

Crveni karton: Savić (42′, Cres, sprječavanje pogotka rukom)

CRES: Paus-Kunšt, Gojak, A. Zubović (63 Zeko), Kokorović, Jusufi (63 Cianci), Bajrić, Crnovršanin, Tarabocchia (46 Baljak), Savić, Smolčić, Mardešić (78 Subotić).

KRK: Tanjić, Rudan, Klenovšek (76 Miš-Mešić), Vidmar (55 Traub), Lucić, Aščić, Aoyama, Zec (90 Dijanić), Mikulica, Pozderac, Jurešić.

Druga uzastopna pobjeda Krčana i skok za dva mjesta na tabeli 3. HNL – zapad, te dodatno samopouzdanje igrača u predstojećim Kup i prvenstvenim dvobojima.

Trener Kraljić u prvenstvenom  srazu sa ekipom Cresa nije mogao računati na pouzdanog stopera Turkalja zbog bolesti, te napadača Belobrajdića zbog ozljede a problem je bio i u doziranju nekoliko rekovalescenata u ekipi. Na kraju ekipa Krka pokazala je veću kvalitetu od svog protivnika u svim segmentima igre.

Počelo je loše za goste, u 12 min. utakmice vratar Tanjić loše reagira nakon jednog ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane, lopta ga pogađa u prsa te se odbija na nogu usamljenom Taraboocchiji koji iz blizine dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Početni šok nije se odrazio u nastavku utakmice te su igrači krka nastavili zacrtano i dogovoreno prije početka utakmice. Gosti su pokazali veću fizičku superiornost naspram svojih protivnika, te u daljnjem tijeku utakmice zagospodarili sredinom terena. U 16 min. sijevnula je akcija po lijevom boku te u nekoliko dodira lopta stiže do Klenovšeka koji rutinirano sa visine jedanaest metara pogađa za izjednačenje rezultata. U 38 minuti bijeg Vidmara po desnoj strani, centaršut u srce šesnaesterca a sveprisutni Klenovšek zamalo promašuje Creska vrata. Stalnim posjedom lopte, te sigurnim prijenosom, ekipa Krka dominira terenom te je bilo pitanje trenutka kada će vratar domaćina po drugi put izvaditi loptu iz svoje mreže. To se dogodilo tri min. prije kraja prvog dijela utakmice kada je vrlodobri sudac Pavlešić iz Duge Rese, pokazao na jedanaest metara i isključenje domaćeg igrača Savića nakon nemjernog igranja rukom i sprečavanja lopte da uđe u gol. Siguran sa bijele točke bio je Mikulica.

U nastavku utakmice, sa igračem više u polju, nogometaši Krka nastavljaju svoju dominaciju po čitavom terenu te stvaraju prilike za povećanje vodstva, od kojih je najbolja bila ona Vidmarova u 51 minuti nakon prodora Jurešića po desnom boku. Domaćin pokušava, napamet i dugim loptama na svog robusnog napadača Bajrića, doći do kakve – takve prigode, iscenirajući u par navrata padom u 16 metara mogući kazneni udarac, no sudac Pvleešić nije se dao isprovocirati.

U 71 min. konačno je trećim, vrlo lijepim zgoditkom Aščića i udarcem sa ruba šesnaesterca, okončana terenska inicijativa gostiju. Domaćin je tada i fizički i psihički pao vidjevši da bodovi odlaze na drugi otok, međutim moral im je u 78 min. utakmice podignuo stoper Krka Mikulica, nepotrebno se kao zadnji igrač poigravao sa loptom pokušavajući se driblingom osloboditi Creskog napadača.

To mu nije uspjelo i poklon loptu iskoristio je Bajrić i pogodio za smanjenje vodstva od 2:3. Do kraja utakmice strepnja na klupi Krčana o mogućem slučajnom pogotku domaćina, jer su isti krenuli sa nabacivanjem lopte u šesnaesterac protivnika, ali obrana Krka bila je na visini zadatka.

Posljednju priliku na utakmici imali su gosti u 85 min. utakmice, kada se u idealnoj poziciji našao Miš – Mešić, no njegova snažno upućena lopta, otišla je uz uzdahe zamalo preko grede.

U srijedu 20.04 s početkom u 17,00 sati igra se polufinalna utakmica NSPGŽ-e, a nogometaši Krka ugošćuju ekipu Nk Grobničan. Slijedeći prvenstveni dvoboj 21. kola između Nk Krk i Nk Uljanik odigrati će se u subotu 23.04., na Sportskom centru u gradu Krku s početkom u 17,00 sati.