KRK – BUJE 5:2

Igralište: Josip Uravić Pepi

Gledatelja: 100

Sudac: Saša Piljić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Smojvir (6), 2:0 Smojvir (9), 2:1 Stritar (38-11 m), 3:1 Traub (44), 3:2 Kalizan (51-11 m), 4:2 Smojvir (59), 5:2 Klenovšek (84)

Žuti kartoni: Zec, Aščić (Krk), Šepić, Miličević (Buje)

KRK: Vargić, D. Jurešić (76 Berisha), Turkalj, Klenovšek (85 Miš-Mešić), Jelić, Aščić, Smojvir, Šarić, Zec (35 Traub), Bokulić (85 Husić), M. Jurešić (85 Dvorničić)

BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Šepić (46 Šoškić), Vukelić (60 Bartulović), Stritar (46 Ibrahimović), Bojić (46 Kalizan), Fakin, Miličević (66 Baf), Šoškić, Bertoša

Furiozni početak nogometaša Krka  i osjetna prednost od dva gola razlike već u devetoj minuti utakmice, te lagani pad u kocentraciji i agresiji desetak minuta prije kraja prvog dijela. Ozljeda kapetana Zeca u 35. min. utakmice  i nemogućnost nastavka igre istog igrača, malo je poremetila koncepciju i gard domaće ekipe. U 38 minuti uspjeli su gosti smanjiti zaostatak na 2:1 nakon jedne tehničke greške u obrani Turkalja i dosuđenih jedanaest metara. No u nastavku utakmice ekipa Krka se konsolidira, te postiže još tri zgoditka i mirno provodi utakmicu kraju.

U 6. min. utakmice, svojim prvim zgoditkom igrač utakmice Smojvir, okrunio je početnu inicijativu i odlučnost svoje ekipe, da bi tri minute kasnije na semaforu već stajalo 2:0 nakon brze akcije i izmjene lopte u trokutu Aščić – Klenovšek – Smojvir. U 37 min. ispravno je dosuđen kazneni udarac za goste nakon jedne nepotrebne greške i izgubljene lopte na dvadesetak metara od gola. Domaćin vraća prednost od dva gola u samom finišu prvog poluvremena, nakon što je Smojvir probio lijevu stranu i pronašao u šesnaestercu natrčalog Trauba, kojem nije bilo teško pogoditi nebranjeni dio mreže vratara Milanovića.

Početkom drugog dijela opet jedno nepotrebno poigravanje sa loptom u 16 m. rezultiralo je prekršajem na napadaču Buja i drugim dosuđenim udarcem sa 11 metara za goste, te smanjenje rezultata na 3:2. Bilo je to sve od gostiju na ovoj utakmici jer krčani ubacuju u višu brzinu i već u 59 min. Smojvir svojim trećim zgoditkom, nakon ubačaja Trauba, iz blizine glavom zapečaćuje sudbinu Buježa. Napadač Jelić mogao je uz malo sreće u 64. min. utakmice postići toliko željeni zgoditak u proljetnom dijelu prvenstva i povratak na stare staze najboljeg strijelca kluba i lige iz jesenjeg dijela, no njegovu bombu iz slobodnog udarca sa nekih trideset metara od gola, uspio je atraktivno neutralizirati vratar Milanović i odbiti loptu u korner. Strijelac hat- tricka Jelić bio je u prilici za  povećanjem svog konta postignutih zgoditaka na utakmici u 67 min., no njegov trzaj i udarac glavom zamalo promašuje vrata ekipe Buja. Što nije uspjelo Smojviru, to uspjeva u 84 min. Klenovšeku, napadaču koji se polako vraća u igračku i golgetersku formu iz prvog dijela prvenstva, nakon još jedne asistencije Trauba sa desne strane, mladog napadača koji je odigrao svoju najbolju rolu u dresu Krka, za konačnih visokih 5:2.

Slijedeće prvenstveno kolo nogometaši Krka putuju na susjedni otok Cres na noge istoimenom klubu, oslabljeni za kartonirane kapetana Zeca i srednjaka Aščića, no u ekipu se vraćaju stožerni igrači Lucić i Rudan.