KRK – CRES 4:1

Igralište Josip Pepi Uravić.

Gledatelja: 70

Sudac: Ivan Šantić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Junuzović (10), 2:0 Junuzović (31), 3:0 Rudan (39), 4:0 Mikulica (41-11m), 4:1 Vidović (56)

Žuti kartoni: Rudan (Krk), Jusufi, Smolčić, Baljak (Cres)

KRK: Benulić, Rudan, Baudrina (65 Zec), Turkalj, Zeko (74 Dedić), Junuzović, Vidmar (55 Miš-Mešić), Lucić (74 Šantek), Klenovšek, Mikulica, Pozderac

CRES: Vidović, Nikolić, A. Zubović (65 Popović), Kokorović, Jusufi, Kalanj, Budimir (46 Kučinić), Baljak, Tarabocchia, Smolčić, Lazić

Domaća pobjeda izražena visokim rezultatom, koji je mogao biti i veći da je bilo malo više sreće i preciznosti domaćih napadača, u odsutnim trenucima utakmice. Prvo poluvrijeme vrlo sadržajno sa postignuta četiri zgoditka dok su u drugom dijelu nogometaši Krka znalački sačuvali prednost, uz tek jedan primljeni i to slučajni zgoditak gostiju.

Već u desetoj min. načeta je mreža Cresana preko iskusnog Junuzovića a isti igrač u 31 min. povisuje vodstvo na 2:0 nakon prekida i centaršuta Pozderca u peterac gostiju. Potom su se redale prilike za popuno potonuće nogometaša Cresa, no tek u 39 min. Josip Rudan, rezantnim udarcem sa oko 25 metara neobranjivo gađa gornji kut nemoćnog vratara Vidovića za visoko vodstvo od 3:0. Do odmora trese se mreža gostiju i četvrti put nakon prodora Zeka i njegovog ulaska u šesnaesterac,gdje sa leđa biva sapleten i sucu Šantiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na 11 metara. Nakon niza promašenih kaznenih udaraca Krka u prošlim utakmicama, loptu namješćuje Mikulica i sigurno pogađa za nenadano visokih 4:0.

U drugi dio utakmice igrači Krka ulaze kontra vjetra te u 56 min. jedan nesmotreni izlazak na loptu vratara Benulića, promovira njegovog kolegu sa druge strane, vratara Vidovića u strijelca za smanjenje vodstva na 4:1. Naime ispucana lopta nošena jakim vjetrom vara domaćeg vratara i završava u njegovoj mreži. Bilo je to sve od gostiju na ovoj utakmici uz slobodan udarac izveden u 75 minuti te sigurnu obranu Benulića. Igrači Krka bili su dominantni kroz čitav tijek utakmice, sigurno su kontrolirali loptu i sredinu terena te opasno ugrožavali gol gostiju sa Cresa. Povoljne prilike za povećanje vodstva imali su još u 70 i 72

minuti no najprije Zeko puca preko gola a onda Pozderaca iznenađuje dobar pas kad je bio sam na pet metara.

Slijedeće prvenstveno kolo nogometaši Krka putuju u Pulu na noge ekipi Uljanika. Utakmica u Puli počinje u 15,30 sati.

Rezultati utakmica omladinskih selekcija:

Nk Crikvenica – Nk Krk   4:1 – ml. morčići ( Josip Rebrović )

Nk Crikvenica – Nk Krk   1:9 –  st. morčići ( Vid Mišković 3x, Luka Oroshi 2x, Emanuel Pijaca 2x, Roko Spicijarić 2x. )

Nk Halubjan – Nk Krk  –  5:0 – kadeti

Nk Halubjan – Nk Krk  –  1:1 – juniori ( Noa Miš Mešić )

Pionirske utakmice odgođene su zbog vremenskih uvjeta i odigrati će se naknadno.