KRK – NAPRIJED 3:2

Igralište: Josip Uravić Pepi.

Gledatelja: 100

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Rukavina (20), 1:1 Mikulica (60-11m), 2:1 Sokolić (72), 3:1 Zec (87), 3:2 Mance (90+4)

Žuti kartoni: Zec (Krk), Barišić, Begić (Naprijed)

KRK: Tanjić, Turkalj, Mikulica, Pozderac, Jurešić (90 Mrakovčić), Klenovšek, Aščić, Aoyama (55 Lucić), Zec (90 Dijanić), Traub (90 Bajčić), Miš-Mešić (55 Sokolić)

NAPRIJED: Grlj, Bruketa (73 Polić), Simanović, Rukavina, Bl. Agaj (73 Kuši), Blašković, Mioč, Tomljenović, Barišić, Begić, Jakovljević (61 Mance)

U nastavku prekinute utakmice od subote 09.04., nogometaši Krka nadoknadili su rezultatski minus od jednog gola i u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat te na svoj konto upisali nova tri boda.

Krenulo se od 29.min. utakmice te smo do kraja prvih 45 minuta vidjeli samo jednu polupriliku, kada je napadač krka Traub mogao bolje reagirati na rubu šesnaesterca Naprijeda, ali se odlučio na nerezonski udarac i poslao loptu visoko preko gola.

Drugi dio utakmice otvoren je prilikom za povećanje vodstva gostiju ali mladi vratar domaćina Tanjić sigurno ukroćuje udarac napadača Mioča. Trener Kraljić uvođenjem u igru dvojca Lucić – Sokolić, povećava sigurniji protok lopte u sredini a u potonjem igraču dodatnu agresivnost u vršku napada. Nakon dvije minute u igri, mogao je Sokolić opravdati svoj ulazak u igru kada se našao sam u ziceru, međutim neometan, glavom promašuje prazna vrata. Bila je to najava potpune ofenzive domaće ekipe, te je gol stalno visio u zraku. Igrala se 60 min. utakmice kada je u jeku napada Krka ,u šesnaestercu Hreljana očito povučen i oboren kapetan Zec te glavnom sucu utakmice Cvijoviću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Luka Mikulica.

Izjednačujući pogodak dao je još veći vjetar u leđa domaćoj ekipi i nastavak pritiska na obranu gostiju. U 72. min. utakmice drugim zgoditkom i vodstvom od 2:1 okrunjena je nadmoć krčana u drugom poluvremenu. Strijelac je bio mladi Sokolić nakon jedne brze kontre i akcije Klenovšek – Zec, ovaj put mladi napadač Krka bio je priseban i rutinerski pogodio mrežu svojeg protivnika.

Nakon vodstva igrači Krka u posljednjih desetak minuta, povukli su se na svoju polovicu čuvajući rezultat te su gosti svim silama krenuli po izjednačenje.

U 83 minuti opasno prijete ali vratar Tanjić sigurno brani, da bi dvije minute kasnije stativa spasila domaćina od anuliranja rezultata. Nakon učestalih pritisaka na gol Krka, sjevnula je i brza kontra domaćina te je lopta prebačena do agilnog Zeca koji topovskim udarcem u bliži kut čuvara mreže gostiju Grlja, stavlja točku na” I ” te su svi igrači i navijači domaće ekipe mogli  odahnuti.     U dubokoj sučevoj nadoknadi gosti sa Hreljina postižu zgoditak iz blizine nakon manjka dekocentacije u užoj obrani, no kretanjem sa centra slavlje domaćina moglo je započeti.

Slijedeće prvenstveno kolo nogometaši Krka gostuju na Cresu a protivnik je istoimena ekipa. Utakmica započinje u 16,00 sati.