KRK – NAPRIJED 4:1

Igralište: Josip Uravić Pepi

Gledatelja: 100

Sudac: Saša Piljić (Rijeka)

Strijelci: : 1:0 Traub (13), 1:1 Jagić (23), 2:1 Pleše (58-ag), 3:1 Jelić (71-11 m), 4:1 Smojvir (77)

Žuti kartoni: Smojvir, Lucić (Krk)

KRK: Vargić, Rudan (90 Mrakovčić), Turkalj (87 Husić), Klenovšek (80 Dvorničić), Traub. Lucić, Jelić, Aščić, Smojvir (80 Miš-Mešić), Bokulić, M. Jurešić

NAPRIJED: Herman, Bobošević (75 Leskur), Tijan (75 Muminović), Jagić (51 Čanković), Biškupović (21 Tomljanović), Babić (51 Barišić), Imeraj, Radošević, Begić, Merle, Pleše

Tek u drugom dijelu utakmice, kada su nogometaši Krka stavili u višu brzinu, konačno su proradili i strijelci domaćina. Hreljani su uspjeli prvo poluvrijeme odigrati u egalu tek sa jednim primljenim zgoditkom u svojoj mreži, te osim postignutog zgoditka imali su i dvije poluprilike u 18 i 30 min. utakmice.

Počelo je ranim zgoditkom postignutim već u 13 min. , kada je Lucić centrirao na glavu Smojvira, čiji udarac Herman brani ali nakratko se lopta odbija do Trauba koji se našao na pravom mjestu i pogodio nezaštićeni dio mreže za vodstvo od 1:0. Deset minuta kasnije izjednačenje rezultata u režiji Jagića, koji je dugom loptom sa svoje polovine upošljen od Begića. Mladi napadač Vinodola bio je brži od stopera Krka i pogodak je bio neminovan.

Do kraja prvih 45 min. u tri navrata domaćin stvara prilike iz kojih se moralo barem jednom pogoditi, no najprije Traub pogađa gredu u 31 min, potom u 40 min. Jelićev udarac blokira stoper Vinodola Pleše, lopta se odbija na glavu Smojvira koji puca kraj gola da bi isti igrač u zadnjoj minuti prvog dijela zapucao zicer iz blizine od nikoga ometan.

U drugom poluvremenu proradili su krčki bočni igrači te je takva igra donijela prednost, a na koncu i još tri gola u mreži protivnika. U 58 min. centaršut Trauba u peterac Vinodola, loptu nespretno zahvaća Pleše i gura ju u svoju mrežu za vodstvo Krčana od 2:1. Gol kao da je dotukao gostujuću ekipu a domaćin reda akciju za akcijom, te treći zgoditak stalno visi o zraku. Minutu nakon vodećeg zgoditka bilježimo Jelićev udarac sa distance, zamalo preko gola a u 65 min. i Smojvir prebacuje vrata udarcem glavom iz blizine. Akcija utakmice zbila se u 67 min. brzom izmjenom lopte Aščić – Klenovšek a Smojvir ne uspjeva s pet metara u padu ugurati loptu u mrežu. Bio je to nagovještaj zgoditka koji je postignut dvije minute kasnije. Ovaj put sa lijevog boka u šesnaesterac ulazi Rudan i biva oboren sa leđa za klasični jedanaesterac, koji Jelić pretvara u zgoditak i vodstvo od 3:1. Domaćin se ne zadovoljava sigurnim vodstvom već pokušava i na kraju uspjeva preko Smojvira, na asistenciju Jurešića, postići još jedan zgoditak i visoko sa 4:1 poraziti svojeg suparnika.

Ovom pobjedom i upisom nova tri boda na svoj konto ekipa Krka ponovno je povećala bodovnu prednost nad prvim pratiteljima, Vinodolom na pet odnosno Uljanikom na šest bodova razlike, pet kola prije kraja prvenstva.