Strijelci: 1:0 Junuzović (12), 2:0 Mikulica (29), 2:1 Devčić (74)

Žuti kartoni: Zeko (Krk), Domazet, Stranić, Čanković (Pomorac 1921)

KRK: Dobrinčić, Rudan, Aoyama, Turkalj, Šantek (69 Badurina), Miš-Mešić (61 Dedić), Junuzović, Furijan, Klenovšek (83 Jurešić), Mikulica, Pozderac (61 Zeko).

POMORAC 1921: Domazet, Stranić, Babić, Sobotinčić (78 Božanić), Žeželj, Devčić (78 Dželalija), Muminović (52 Lončar), Šprem-Veljavečki (78 Maulana), Vinković, Čanković, Paić (19 Mendrila).

Izvješće započinjemo čestitkama selekciji juniora Krka, koji su jučer sa ekipom Zameta odigrali posljednju prvenstvenu utakmicu ovog dijela prvenstva te pobjedom od 3:1 postali jesenski prvaci svojeg natjecanja. Zgoditke za svoju ekipu postigli su Noa Miš Mešić 2x, i Mihael Radić. Sve pohvale sjajnoj generaciji mladih Krčkih nogometaša, pa je red da ih nabrojimo:

Doroteo Dobrinčić, Patrick Mrakovčić, Leo Juras, Lovro Sokolić, Noa Miš Mešić, Mihael Radić, Patrik Leshdedaj, Matija Badurina, Patrik Bajčić, Ronald Berisha, Marin Dijanić, Adnan Husić, Luka Petar Bogović, Dorijan Jurešić, Nikola Živković, Denis Huseljaković, Ivan Lončar i njihov trener Siniša Čaleta.

Nadamo se da će i na proljeće nastaviti svoj pobjednički niz te na kraju postati prvaci u svojoj konkurenciji.

U utakmici posljednjeg kola 3. HNL – zapad nogometaši Krka odigrali su dva različita poluvremena. U prvom dominacija i uz dva postignuta zgoditka, niz propuštenih zicera tako da je ekipa Pomorca mogla biti sretna da ta brojka nije bila puno veća u korist Krčana. U drugom djelu pretjerano opuštanje i na kraju borba za tri boda.

Već u 12 min. najbolji Krčki strijelac Junuzović koristi nesmotrenost gostujućih stopera te pogađa za 1:0. Minutu kasnije isti igrač ne pogađa glavom sa pet metara od gola protivnika na asistenciju Rudana, a asistent u 20 min. pogađa stativu. Sreća je poljubila goste i u 23 min. kada je lopta upućena od Šanteka na svom putu prema golu slučajno pogodila gostujućeg igrača.

Drugi pogodak Krčana djelo je Mikulice, uz sve zasluge Junuzovića koji je dijagonalom preko cijelog igrališta pronašao strijelca, a bočni igrač domaćina rutinirano i u trku zatresao mrežu nemoćnog vratara Domazeta.

Do kraja poluvremena još u nekoliko navrata gol je visio u zraku, ali malo nesreće i nespretnosti u odsutnom trenutku krčkih napadača, spasila je goste od prave rezultatske katastrofe u prvom dijelu utakmice.

Početkom drugog dijela, točnije u 49 min. utakmice, mogao je Junuzović riješiti sve dvojbe udarcem glavom, no iz povoljne pozicije pucao je preko gola.          A onda ekipa Krka kao da je nestala sa travnjaka. Prerano opuštanje s mislima da je sve gotovo dala je vjetar u leđa gostima koji preuzimaju inicijativu i opasno prijete. U 56 min. ne koriste zicer preko svog napadača Sobotinčića a minutu kasnije gađaju gredu iz slobodnog udarca. U 67. min. utakmice poništen je gol Junuzovića nakon intervencije pomoćnog suca, zbog zaleđa istog Krčkog napadača. Agilnost  i trud Pomoraca urodila je plodom u 74 minuti kada je nekadašnji prvotimac Krka, Devčić iz blizine smanjio rezultat na 2:1.

Mladi juniorski vratar Krka Dobrinčić, imao je loptu  na ruci ali prejako upućena završila je u mreži. Inače debi vratara Dobrinčića na golu prve ekipe prošao je dosta zapaženo uz nekoliko kvalitetnih obrana.

Do kraja utakmice gosti idu na sve ili ništa pokušavajući izjednačiti rezultat. Većinom su to bile duge lopte ispucane od stopera prema zadnjoj liniji obrane Krka, čekajući pogrešku ili kiks domaće obrane. Sve dvojbe oko pobjednika mogao je riješiti napadač domaćina Dedić u 89 min. utakmice, no isti iz blizine gađa stativu i produljuje neizvjesnost  osvajanja sva tri boda svoje ekipe.

Mnogobrojni prisutni navijači Krka odahnuli su nakon posljednjeg zviduka suca Dizdarevića i  produžetka od tri minute utakmice.

Zaostalu utakmicu 11. kola sa ekipom Nehaja, nogometaši Krka igraju u utorak 23. 11. s početkom u 13,30 sati.

Selekcije morčića mlađi i steriji odigrali su u subotu u matineji svoje zaostale utakmice sa ekipom OŠK- a iz Omišlja :

Nk Krk – Nk OŠK  7:1 – ml. morčići ( Lovro Martinčić 2x, Niko Gašpar 2x, Josip Rebrović, Emanuel Košić i  Noel Sokolić ).

Nk Krk – NK OŠK  10:0 – st. morčići ( Roko Spicijarić 6x, Luka Oroshi 3x i Roko Justinić.