Sudac: Ivan Šantić (Kastav), Pomoćnici: Marko Tićak i Robi Kezele (oba Rijeka)

Strijelci: 0:1 Traub 41′, 1:1 Stepčić 77′-11m, 2:1 Stepčić 82′

Žuti kartoni: Boucaux, Malkić (Rudar Trans Euro) Rudan J., Turkalj, Zec, Tanjić (Krk)

RUDAR TRANS EURO: Macan T., Načinović A., Golja, Giljanović (90. Načinović M.), Macan I., Karić (46. Blow), Rudan T., Van Wey, Stepčić (88. Malkić), Boucaux (72. Božičević), Kurtić

Trener: Roberto Paliska

KRK: Tanjić, Rudan J., Badurina (68. Pozderac), Turkalj, Klenovšek (68. Miš Mešić), Traub, Aščić (86. Sokolić), Lucić, Zec (70. Unoki), Mikulica, Jurešić (87. Vidmar)

Trener: Damir Kraljić

Nogometaši Krka nisu uspjeli uspješno otvoriti proljetnu sezonu natjecanja u   3. HNL – zapad. U gostujućoj utakmici u Labinu dominirli su tijekom prvog te pola sata igre u drugom poluvremenu, no ekipa domaćina uspjela je u kratkom periodu, od 77 do 82 minute postići dva pogotka, što im je bilo dosta za osvajanje sva tri boda.

Počelo je pritiskom krčana na gol Rudara, te su isti u pet prvih minuta imali čak dvije izgledne prilike preko svojih napadača Trauba i Zeca, no sreća i nepreciznost bodula spašavaju Labinjane, tamo sve do 41 minute utakmice kada krčka špica mladi Traub konačno pronalazi put do mreže i dovodi svoju ekipu u vodstvo od 0:1. Dvije minute kasnije Zec sa ruba šesnaest metara volejem tjera domaćeg vratara na bravuroznu intervenciju i samo su zasluge istog vratara što se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Krka.

U drugom dijelu gledali smo nešto agilniji ulazak Rudara u utakmicu no prva prilika bila je na strani gostiju kada na samom početku u 48 min. utakmice,Klenovšek gađa stativu. U istoj minuti istakao se i vratar Krka Tanjić, atraktivnom obranom udarca Stepčića sa distance. U 68 i 70 minuti utakmice trener krčana Kraljić odlučio se na tri zamjene ne bi li osvježio ekipu i sačuvao

neke kartonirane igrače od mogućnosti dobivanja druge opomene a time i automatskog crvenog kartona. Dojam da uvedene zamjene nisu odgovorile zahtjevima trenera te se u pet minuta utakmice dogodio preokret na domaću

stranu. U 77 min. utakmice glavni sudac Šantić opravdano je pokazao na bijelu točku nakon prekršaja vratara Tanjića u svom šesnaestercu nad napadačem Macanom, no kasnijim uvidom u snimak utakmice bilo je vidljivo i potvrđeno je ono štosmo vidjeli sa klupe kao i nekolicina gledatelja na tribinama,da se u akciji koja je prethodila najstrožoj kazni, napadač Macan nalazio u dubokom zaleđu. No kako u trećoj ligi nema var – sudaca, krenulo se sa centra. U 80 min. opet velika prilika za ekipu Krka nakon kornera i opet nesreća jer Mikulica gađa stativu. U 82 minuti nekadašnji prvotimac Rijeke i strijelac izjednačujućeg zgoditka sa kreča Stepčić, koristi konfuznost u obrani protivnika te gađa malu mrežicu nemoćnog vratara Tanjića za 2:1. U zadnjim minutama regularnog dijela trener Kraljić uvodi još dva napadača u svoju ekipu, no obrana domaćina uspješno je odolila svim napadima gostiju do posljednjeg sučevog zvižduka.

Slijedeću subotu u 15. kolu nastavka prvenstva u goste krčanima dolazi ekipa Jadrana iz Poreča, trenutno drugoplasirana ekipa na tablici 3. HNL – zapad.   Uz neka mala poboljšanja u samoj igri pojedinaca neće biti nemoguće osvojiti sva tri boda.